Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a4 vagy mazda 323f?

Audi a4 vagy mazda 323f?

Figyelt kérdés

Mind a két autó 1997 körüli évjáratos.

A mazda ba kasznis 1.5l motorral.


Az audi 1.6l motorral a 101l változatba.


Mind a kettő tetszik, de nem tudom melyik lenne mégis az igazi. Melyiket érné meg jobban. Az autót külfödről hoznám mindenképpen. Esetleg valami jó tanács a külföldi kocsivételnél?


2014. máj. 21. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Audi, jobban jársz ebben a kategóriában ha kettő közül kel választani. Én még ajánlanék egy Mercedes-t ami egy árban van azokkal és minimum vagy jobb állapotban van.
2014. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen régebbi (nemsokára 20 éves!) autóknál már majdnem hogy mindegy a márka. Az állapotot kell nézni!

Nézd meg, próbáld ki mind a kettőt és úgy dönts!

2014. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Annyira nem mindegy az. De minden féleképpen az Audit ajánlom a kettő közül.
2014. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

"Annyira nem mindegy az."


Jó, akkor te vegyél egy széthajtott Audit aminek a torkai is véres, csak azért mert Audi felirat van rajta, szemben egy második autónak használt, megkímélt garázsban tartott 323-mal szemben.


Ha új, vagy pár éves autóról lenne szó én is egyértelműen az Audit választanám. De 20 év és több százezer km után inkább számít az előélet, hogy hogyan volt használva, menyire taposták, a szükséges karbantartásokat, olajcseréket időben elvégezték-e, stb. Ezek sokkal többet számítanak mint a márka és hogy új korában valamikor milyen autó volt.

2014. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van! Túloztam a minden féleképpennel de inkább egy Audi mint egy Mazda. De azt a kérdező is tudja, hogy olyat nem szabad venni ami döglődik.
2014. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi ez a nagy külföldi autóvásárlási mizéria, hallatni kell a totalcar égésteret, ott a nepper időnként mesél azokról a külföldi használtautó-kereskedőkről, akik átverték, megszívatták nem egyszer (én is tudok sztorikat, de rá talán jobban hallgatnak). Ott is csak a romok olcsók. Értem, persze a külföldi rom jobb, mint a magyar. A külföldi eladó röhögni fog, ha a vásárlás után lerobban az autó és telefonon megdemózunk előtte egy pert, a magyart meg lehet találni és felelősségre lehet vonni, ha átvert.

A két autóról: Ennyi idősen a Mazdának a motorja lesz valószínűleg jobb állapotban, az Audinak meg a kasznija. Ki kell találni, hogy melyik a fontosabb.

2014. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem mind a két autónak a kasznija elég jól meglett csinálva attól annyira nem aggódok. Leginkább, a motor számít nekem igazán. Azért gondoltam külföldi autóra, mert Németországban többet keresnek, jobb az életminősége és ebből gondolom azt és hallomásból, hogy azok talán jobbak és lehet kifogni olyat, ami szervizelt és valós km van benne. Nyilván itt is van rossz és ami egy hulladék, de úgy gondolom nagyobb az esélye, hogy kifogok egy jót mint itthon. Lehetőségem szerint magánszemélytől vennék leginkább. Kereskedőket jobb elkerülni:)) De pár fokkal én is az audira hajlok jobban. Hiába mazda vagy abba is elég sok km van már.
2014. máj. 22. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Németországban ki hajtják őket itthon meg jó ha lehet 130-al menni :D Amúgy mivel német autó nagyobb az esély rá, hogy találj egy A4-est kint.
2014. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A Mazda motorja örök életű, viszont a rozsdára nagyon kell figyelni. Én gyakorlatilag nem láttam belőle olyat, ami ne rohadt volna sok helyen, jellemzően a kerékjárati íveknél, az ajtók sarkaiban és a küszöbnél, de akad olyan is, ahol már a gépháztető is hólyagzik..

Németroszágban azokhoz lehet hozzájutni olcsón, amit már kivontak a forgalomból. Mivel tengerparti ország, a rozsda veszélye hatványozottan jelen van, plusz ugye nem ritkán az "Autobahnon" kinyomták a szemét...

Akad persze olyan, amit garázsban tartottak, szerették és nem lakták le, de annak kint is megkérik az árát, így valószínűleg sokallni fogod egy ennyi idős autóért. Ami olcsó, azok a lefutott romok, sajnos.

Ezek nagyon jó autók voltak, de sajnos eljárt felettük az idő.


Az Audi benzinmotorja szintén nem rossz, ha minimálisan odafigyeltek a karbantartására, lehet hosszú életű. A rozsda talán nem annyira jellemző, viszont ezeket kint is előszeretettel tekerik vissza pofátlanul, így elég nagy lutri, bármibe belenyúlhatsz.

Az Audihoz drágább lesz az alkatrész (még utángyártottból is), viszont ellentétben a Mazdával, nem fog rád rohadni néhány év alatt.

2014. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!