Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift probléma! GPS vs...

Zsebvirág kérdése:

Suzuki Swift probléma! GPS vs rádió! Van rá orvosság?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy felpakolom a kis kocsit extrákkal, ezèrt vettem 1 hónapja egy GPS-t ès most nem règ egy USB-s rádiót. Utóbbi tegnap állt vègleg össze amikor a rádió is jó lett. Viszont ma reggel szomorúan vettem èszre, hogy ha be van kapcsolva a GPS akkor a rádió csak sípol. Lehet ez ellen vmit tenni?

2014. máj. 23. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

GPS szivargyújtóról töltöd?

Húzd ki, csak az akkujáról menjen.

Állítsd be valamelyik állmásra a rádiót, és hallgasd meg.

Ajánlanék neked egy rádiós zavarszűrőt.


[link]

2014. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szivargyújtóról persze.


Azt nem lehetne, hogy a rádió USB-jéről töltsem? Az akku nem sokáig bírja.

2014. máj. 23. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Az is megoldható, próbáld meg úgy.
2014. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam azt, hogy akkumulátorról működtettem a GPS-t, úgy nem zavarta, kipróbáltam, hogy szivargyújtó töltő utána USB töltő, akkor aktívan zavarta. Azt is kipróbáltam, hogy USB-ről töltöttem Android telefont, akkor is fellépett ez a hiba. Azt hiszem a töltést nem szereti. Viszont az SD kártyáról illetve USB-ről történő lejátszás az gond nélkül megy csak a rádiót zavarja ha vmit töltök.
2014. máj. 23. 12:52
 5/11 szántóvető ***** válasza:
felderíted a hbát :)egy áramkörön lehet a szivar töltő csatlakozó és a rádió.
2014. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A rádió USB portján való töltésnél is így reagál, azt nem tudom sztem szétválasztani :)
2014. máj. 23. 17:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálj szerezni egy Szivargyújtós zavarszűrőt.

Az megoldja szerintem a problémát

2014. máj. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A probléma oka, az összevissza kuszált vezetékek, vagyis inkább a kötések. Mivel csak akkor jelentkezik, mikor nagyobb elektromos terhelésnek van kitéve a hálózat azon része, így javaslom szakemberrel nézesd meg. Sorkapcsos, összevissza szigetelőszalagos megoldások sajnos bizonyos emberek körében elterjedt, és az egyetlen megoldás!

Én javaslom a forrasztott, zsugor csöves kötéseket. Amennyiben az igénybevétel megköveteli, ezüst tartalmú forrasztó ónt használj. Vagy minimum csatos wagót!!!

Nekem is ugyanazon körön van a szivargyújtó, + még egy szivargyújtós elosztó, és még ferrit gyűrűt sem használok. Egyébként a ferritgyűrűt kipróbálhatnád. (persze csak ha van otthon) Előfordulhat hogy a használt rádiód zavarszűrője nem tökéletes.

2014. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Azóta feltűnt az is, hogy ha bekapcsolom a ventilátort (egyik héten fűtés, másik héten hűtés céljából) már akkor is recseg vmennyire a rádió. Sztem vagy a Suzuki gyárilag nincs kiképezve nagyobb terhelésnek vagy annyira agyon lett kókányolva, hogy csoda, hogy egyáltalán működik.

2014. jún. 4. 22:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a suzuki eléggé össze lett csapva. (minden szempontból) Ezért szeretjük. Szikrazajjal és egyéb nyalánkságokkal megtűzdelt elektro-szmogot vonszol magával.

Amennyiben csak a ventilátor működése közben lép fel a probléma, előfordulhat hogy cserélned kellene. vvvagy ferritgyűrű. A vezetékre ragadt szikrazajt, ferritgyűrűvel az esetek 70% ban lehet orvosolni, azaz magukba fojtani. 100-300Ft os játék szóval......

2014. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!