Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öregautót első autónak kezdőne...

Öregautót első autónak kezdőnek. Milyet?

Figyelt kérdés
Mennyi pénzzel érdemes belefogni az "öregautózásba"? Milyen típusokat érdemes figyelni? Ha a szerelést akarom megtanulni, hol és hogyan érdemes?

#autó #veterán #öregautó
2014. máj. 24. 15:19
1 2
 1/16 alganyalogató válasza:
14%

a lényeg, hogy ne francia autó legyen, mert azoknak pár év után minden bajuk van, és ne a drága nyugati autók (BMW,AUDI), mert azokba meg drága az alkatrész.

1es suzuki swift, olcsó az alkatrész is a többi autóhoz képest, és már 150K-tól vehetsz egyet.

2014. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
így van :), vagy akörül f astrát
2014. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából öreg alatt a '70-es '80-as évek autóira gondoltam. VW bogár és társai. Ebben a kategóriában mit vennétek? Mik tartoznak a "könnyen" szerelhető kategóriába?
2014. máj. 24. 15:53
 4/16 A kérdező kommentje:
Annyi pontosítás még szükséges, hogy nem napi használatra szánom, hanem mondjuk havi 1 belföldi 200-400 km-es és évi 1 külföldi 1500 km-es kirándulásra
2014. máj. 24. 16:01
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Lada, Skoda, Fiat, Bogár, Zastava, ezeket ajánlanám neked.

Fenntartásuk minimális, alkatrész olcsó.

Habár bogárból és Fiatból vannak olyanok, amik sokba kerülnek, illetve a Bogárhátú alkatrészei nem mondható túl olcsónak.

Adó, biztosítás, alig kerül valamibe.

Nemrég vettem egy 120-as Skodát, 70 ezer Ft volt, ennél lenézettebb autót nem találsz :-D

Ezért kerül ennyibe. Nem azért, mert olyan rossz lenne.

Éves biztosítása, 4500 Ft-ba kerül.

A túl kicsi, túl gyenge autókat hanyagold, mert megőrülsz bennük, mire eljutsz egyik helyről a másikra.

A nagy német csodákat is, mert ott az alkatrészárak többszöröse a keletiekhez képest.

Bár egy zöldséges Mercivel is lehet akár próbálkozni.


Ami ilyen korban inkább fontos, hogy megkímélt állapotú autót vegyél, valami öregembertől. Lehet még találni ilyeneket.

Ilyesmibe párszázezer forinttal bele lehet kezdeni.

Ha nagyobb igényeid vannak, lehet venni Citroeneket, Saabot, Mercedest, akár japán autókat...

A fenntartásuk minimum duplája az előbbieknek, de sokkal kényelmesebbek, megbízhatóbbak.

A japánokhoz nincs alkatrész itthon sehol. (Igaz, autó sem sok van)

2014. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Én egy régebbi Opelt vennék ha veterán céljaim vannak.

Vagy ha sokáig szeretnél szívni akkor egy 50 éves amerikai klasszikus. Mire elkészül megőszülsz, de a végére megéri.

2014. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Igazából öreg alatt a '70-es '80-as évek autóira gondoltam."

És azzal elindulnál 1500km-es útra?

2014. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából szívesen.
2014. máj. 24. 19:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Zsiguli. Ez nem kérdés.
2014. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem miért akar valaki ilyen öreg csotrogányt venni. Kényelem 0, felszereltség 0, fogyasztás magas, alkatrész drága. Ezeknek már rég bontóba, vagy max múzeumba lenne a helyük, nem pedig közúton.
2014. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!