Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt vagyok,...

Autó vásárlás előtt vagyok, egy fiat brava 2000-es évjárat 1.9 jtd 105 elx lenne az, elvittem kipróbálni,3-ast kapcsoltam neki 3000ig felpörgettem volt egy durranás és utána nem pörgött fel, nem volt ereje,3 fölé padlógázzal se ment, ezt hogy, hogy?

Figyelt kérdés

A kereskedő azt mondta termosztát hiba és azt kicseréli ha elviszem, tényleg ez lehet a baj?

esetleg tulajok ha tudnának akkor írjanak, hogy mik a tapasztalatai ezzel a motorral kapcsolatban.

Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek!



#fiat #1.9 JTD #barava
2014. máj. 26. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem ismerem ezt a motort, de ha jót akarsz magadnak, soha többet ne menj vissza és adj hálát hogy még a próbaúton kiderült a baj, hiába próbálták megcsinálni úgy hogy el lehessen adni és csak utána jelentkezzen a baj, nem sikerült nekik.
2014. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

akkor se vegyem meg ha fél év garit ad rá?

2014. máj. 26. 17:38
 3/19 anonim ***** válasza:

A kereskedő által kínált garancia inkább reklámfogás. Rendes garanciát csak a gyártó ad. Kereskedőnél ez olyan hogy nem lesz gazdasági totálkáros fél évig az autó.

Egy Fiatnál számítani kell az ilyen hirtelen hibákra. Én nem vennék használtan.

2014. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Levágta a turbócsövet a nyomás, ez nem ritka dolog a turbómotoros autóknál. A termosztátnak semmi köze ehhez.
2014. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne, mert az a garancia szart se ér. Rámondja, hogy ezt te okoztad meg stb. Tényleg így van h nem sikerült neki annyira se összetákolni, hogy eltudja adni és ne fingjon ki azonnal. Örülj h kiderült és vegyél inkább magánszemélytől autót. Azok se szentek persze, de még mindig jobbak az esélyeid mint egy rosszmájú kereskedő akik tényleg abból élnek, hogy átverik az embert. Megveszik a fos roncsot, minimális összegből összetákolják, eladják, aztán jelentkeznek sorra a hibák és rengeteget kell rá költeni.


Itt is ha csak a termosztát lenne, szted nem cseréltette volna ki alapból? Ráadásul így, hogy durrant, majd egyből tudta is, hogy mi a gond, aha, persze. Amúgy itt nem is a termosztáttal van baj, hanem sokkal durvább. Remélem a km óra visszatekerés bűncselekmény után egyszer azt is bevezetik, hogy minden autókereskedőt dugjanak börtönbe aki átveri az embereket. Akkor aztán nem is cigánytöbbség lenne többé a börtönökben, de még újakat is kéne építeni!

2014. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Vinnie kell műszakira mert most nincs rajt friss műszakival adja át.

Így sem érdemes, elvileg műszakin úgy nem mehet át nem?

Tehát a brava 1.9 jtd 105 abszolut kuka?

Köszönöm a sok segítséget!

2014. máj. 26. 17:53
 7/19 Vizéli László ***** válasza:
A kereskedőknek vannak kapcsolataik. Nem jelent semmit egy autóra műszakit rakatniuk. Fizetnek 5000 ft-al többet meg 1 üveg sört és már van is az autón műszaki.
2014. máj. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Figyelj láttam én már 97-es BMW-t SZEMÉLYESEN, autókereskedésben lyukas kipufogóval meg katalizátor nélkül friss műszakival.... Akkor szerinted?


Pontosan. Ezek szarnak egyet, aztán még azt is leműszakiztatják ha akarják. Semmit nem ér. Tele vannak ismerősökkel mindenütt.

2014. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kata kata ***** válasza:
Felejtsd el!
2014. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!

Maga súly/lóerő tetszik

Máshol magánszemélytől érdemes esetleg hasonló autót venni vagy ez a típus ezzel a motorral selejtes?

2014. máj. 26. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!