Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda 50R Extreme váltó...

Derbi Senda 50R Extreme váltó és 2T olaj?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 01:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Milyen váltó és 2T olajat használjak ? Olyan ami esetleg Unixban is kapható.2006 utáni évjárat
2014. máj. 28. 01:03
 2/10 anonim ***** válasza:

Unixban kapható 2t olaj repsol competicion vagy repsol scooter,ez az egyik legjobb olaj ami viszonylag olcsóbb mint a kúton kapható castrolok amik mellesleg silányabbak!

2t olajnál a lényeg viszont hogy fulszintetikus!Soha ne tegyél bele arol 2t meg ilyeneket mert megfog ragadni tőle,emellett egy csomó galibát okozhat!

Váltóba nem tudom csak gondolom 80w90 vagy valami hasonló ,repsolban ezt is megtudod venni(transmission olaj) Én is ezt használom,szezont jobban kibírja mint az olcsóbb olajak.Gyári könyvében nézd meg hogy milyen olaj kell a váltóba,az a tuti.És ha már az unixban vagy vegyél gyertyát is hozzá :) És légszűrőt is érdemes cserélned de azt ott nem fogsz kapni szerintem.

2014. máj. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Váltóba 75W-90-es vagy 10W-40-es VÁLTÓolajat. Utcai motorba nem feltétlenül kell fullsyn, amelyiknek a minősítése API TC JASO FC az már jó, ezek minimum félszintetikusak. Ha kell a lelkednek akkor mehet fullsyn is bele, de RACING-ot azt ne, csak ha kizárólag versenyzésre használod a motort.
2014. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

75w90 meg 80w90 felejtős, csúszni fog tőle a kuplung....


10w40-es repsol moto transmissiones való oda

2014. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80w90-től csúszni a fog a kuplung? :) Biztos?
2014. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemrég talaltam szervizkonyvet hozza , Agip Gear sae 10w40 et ir 650ml .Ez ásványi olaj .
2014. máj. 28. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, biztos csúszni fog a w90-től... agip gear 10w40-et ír a gyári könyve, az mindenképp jó bele
2014. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor a Simson az k_rva jó motor mert annak még semmilyen olajjal nem csúszott/csúszik a kuplungja. Persze most ki lehet játszani a "Derbi sokkal erősebb" kártyát, ami igaz is de csak teljesítményre, a nyomatéka azért annak is be van határolva az 50 köbcenti miatt.
2014. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a nyomaték nem sokkal nagyobb mint a simsonban, de a fordulat közel a duplája, a teljesítmény viszont több mint a duplája... gyári gépkönyv szerint 8,3 lóerő, míg a simson alig 3,7...

2mm alátéttel megerősítettem a rugók előfeszítését, alig bírtam behúzni a kuplungot, és még így is úgy csúszott 6-ban mintha robogóval mennék, 8000 fölött már 3-asban megcsúszott... kicseréltem repsol moto transmissionesre az olajat, és azóta betonkeményen fog


persze jó bele az agip gear is, hiszen azt írja a gépkönyv, csak én inkább szintetikust tettem bele

2014. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 12:59

Most nem azért,de általában nem a viszkozitás miatt szokott csúszni kuplung.Inkább az olaj összetétele miatt.Pl simóba tehetek olyan váltóolajat ami fullszintetikus és emiatt fog csúszni.Sima ásványi olajok mindenféle sima adalékmentes változatát beleteheted attól nem fog megcsúszni.De nem minden gépnek olyan a váltója mint a simónak,mert a simó kuplungján parafahányad van,máshol ezt más anyagból oldják meg.

2014. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!