Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik robogót válasszam?...

Melyik robogót válasszam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak 3 robogót, de nem tudok dönteni.

Az első egy Yamaha Neos, 2002-es, sisakkal és dobozzal, és meglepően kevés km-el. 7000km van benne, esztétikailag és minden szempontból gyári, jó állapotban van. 125 ezerért hirdetik.

A második egy (vagy inkább kettő) Aprilia SR50-es. Mindkettő 97-es évjárat. Azt hiszem ezt hívják old Sr-nek. Az egyik viseltesen néz ki, látszik, hogy nem kímélték. Amúgy működik rendesen, nincs vele gond. 70 ezerért árulják. A másik egy külsőleg felújított darab, látszik, hogy kímélték (legalábbis a felújítás óta biztos), viszont 44 ezer km van már benne. 100 ezerért árulják.


A harmadik fajta egy Piaggio NRG. 2000-es, 18 ezer km-el, kategória váltás miatt adják el. Ez 90 ezer ft-ba kerül. Külsőleg ez is rendben van, és ez is gyári, tuning mentes robogó.


Ezek alapján ti melyiket favorizálnátok? Én egyelőre a Neos felé húzok, de nagyon bizonytalan vagyok, nincs tapasztalatom robogók terén.

A Neosban Yamaha blokk van, vagy az is Minarelli blokkos? Az Aprilia-k nem lutrik? Elég sportos robogó, gondolom nem kímélik őket általában.

A Piaggio-t sok helyen dicsérik, az is Minarelli blokkos? Vagy a Piaggio-nak saját blokkja van?


Kérlek segítsetek kicsit eligazodni a 3 típus között, mert kezdek belezavarodni. :)



2014. máj. 31. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az old sr-ben és a neosban ugyan az a blokk van, tehát minarelli.

A piaggio az piaggio blokkos.

Én a neos-t venném meg.

2014. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a Neos-t választanám.Nem is kerül sokba ilyen kilométeróra állás mellett.

Az Aprilia az tényleg lutri. A 44 ezer kilométert futott vagy már átesett egy motorgenerálon (bár nem hiszem, mert gyanúsan olcsó )vagy neked kell rendbe rakni.

Az NRG sem rossz,a blokkja is jó.

Egyébként én is sokat gondolkoztam a robogóvásárláson, de mindig eltántorított, hogy lehet, hogy széthajtották.

2014. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. Azt tudom, hogy a Neos léghűtéses Minarelli, az Aprilia is az? Vagy abban vízhűtés van? Ez mennyire fontos, illetve mennyivel bonyolultabb szerkezet?


A Piaggio-król azt olvastam hogy hajlamosak 4l körül enni, igaz, ezt a Typhoon-okról olvastam. Ez az NRG, amit kinéztem is azokkal egy idős, ez is 4l körül eszik? És az sr50 illetve a Neos mennyit eszik kb?

2014. máj. 31. 16:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosabban azt tudtam, hogy a Neos léghűtéses, a Minarelli-t már t írtátok. :
2014. máj. 31. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!