Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja? Hengerfejes...

Mi lehet a baja? Hengerfejes vagy valami más?

Figyelt kérdés

Van egy 1996-os 16.16V-s benzines fiat bravom.

Forr a vizem, nincs fűtésem (direkt megnéztem).

Légtelenítettem 3x. Harmadjára már azt hittem jó, mikor 2km-rel kb hazaérkezésem előtt megint kezdett melegedni a motor. Kb fél liter viz hiányzott és még ami érdekes lehet, hogy beinbditottam és járó motornál, a hűtősapkánál nyomta ki a vizet. Persze már meleg motornál, és saőka nélkül. A kipufugóból jött némi fehér füst, de nem sok,ilyen melegben szerintem ez sem normális...mi lehet a gond? Remélem nem hengerfejes...



2014. jún. 2. 21:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A fehér füst vízre utal pedig. Erős a gyanú hogy hengerfejes lesz...
2014. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy az.
2014. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs fűtésed, akkor még mindig kevés a víz a rendszerben. A Bravoban ugyanis nincs fűtéscsap, a fűtőradiátorban folyamatosan kering(ene) a víz.
2014. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Vagy ha fel van töltve rendesen, akkor nem kever a vízpumpa. A külső radiátor meleg? Termosztát nyit?
2014. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Termosztát nyit. A hűtő meleg, harmadik légtelenítés után. Előtte hideg volt. Vizet maxra öntöttem bele, de fútés mégsincs...
2014. jún. 2. 21:38
 6/24 A kérdező kommentje:
De ha a vizpumpa nem teszi a dolgát, attól még miért van nyomás a rendszerben? Mert ahogy mondtam nyomta ki a vizet a hűtősapka fedelénél.
2014. jún. 2. 21:40
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem maradt még levegő benn. 2 légtelenítő csavar van, egy a hűtő tetején, egy a fűtőradiátor felső csövén a tűzfalnál. Mindkettőt kitekerted?
2014. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Sapka nélkül jó hogy kinyomja, mivel a hűtőrendszer túlnyomással működik..
2014. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

# 8/8

nem.

2014. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
De nem ám. Nyomás csak a gőz miatt van benne. De nem amiatt működik.
2014. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!