Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy dízel?

TSkull kérdése:

Benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés
Imádom az autókat, és van némi fogalmam mindkettő elméleti előnyeiről, és hátrányairól. Inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy kinek mi vált be, esetleg milyen költségbe futott bele egy nagyobb javítás. Ismerem az autónavigátor oldalát, de ez így sokkal érdekesebb, ott sok ember nem ír normális véleményt, csak a csillagokat látni.

2014. jún. 5. 21:07
 1/6 petizacc ***** válasza:
66%
Itt sem fogsz sok "normális" véleményt kapni. Egyébként meg már milliószor ki lett vesézve ez a kérdés. Nem hiszem el, hogy mielőtt újra kiírtad nem dobott fel az oldal vagy rögtön százat!
2014. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Benzinest mondanék, de hosszútávon nekem a dizel jött be anyagilag is, meg vezetés szempontjából is, jobban szeretem a dizel karakterét, a benzines hobbinak jó nekem.
2014. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Rövid távon úgy is benzin vs dízel vita elsz mint mindig, de tényleg van már kismillió ilyen kérdés, könnyen ki lehet hámozni belőlük a lényeget.
2014. jún. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6%
én csak ennyit írok: benzin.....
2014. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez attól függ hogy mire használod.

Ha sokat mész vele akkor érdemesebb dízelt venni, mert az üzemanyagon többet spórolsz mint amennyivel drágább egy-egy nagyobb javítás.


Sokan azért nem szeretik a dízelt mert állítólag 200-250 ezer km környékén szétesnek. Ennek két oka van: egyrészt félmillióról vissza van tekerve a km óra és így csodálkoznak hogy a félmillió km-kor cserélendő alkatrészek 200 ezer km után szétesnek több 100 ezres szervizszámlát generálva.

A másik hogy nem viszik rendesen olajcserére, rendes dízel helyett lőrét öntenek bele, és csodálkoznak hogy a befecskendezés tönkremegy.

De ha rendesen használják a dízelt akkor gond nélkül elmehet 5-600 ezer km-et is.

És van akinek nem mindegy hogy évi 40 ezer km-nél egy dízel 6 vagy egy benzines 8 litert fogyaszt.

2014. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt 1,8 benzinesem 112LE. nagyon ment, 8 liter körül evett. most 1,9 tdi van 90LE 6 litert fogyaszt. A futott kilóméterek alapján nem igen van fentartásbeli ár külömbség. A diesel kevesebbet fogyaszt, grága javítani, a benzines többet, de olcsobbak az alkatrészek.

Forintban kifejezve:

A 1,9 TDI-re átlagba 250000FT költök évente alkatrészre 25-40% árkedvezménnyel és magam szerelem.

Az 1,8 benzines kijött kb 120-140000Ft

2014. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!