Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Smarton miért nincsen...

A Smarton miért nincsen Mercedes felirat, vagy embléma?

Figyelt kérdés

A szomszédom vásárolt használtan egy Smartot, és azóta mindenkivel lekezelő, mert, hogy neki most már Mercedese van.

Mondtam neki, hogy sehol sem látom a Merci-emblémát rajta.

Tulajdonképpen miért nincsen rajta Mercedes jel?



2014. jún. 6. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A karosszérián nincs Mercis embléma, miért is lenne ?(Lexus-on sincs Toyota...) Ha jól emlékszem a motortakarón már ott virít.
2014. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert az Smart. Ennyi.
2014. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sehol sem láttam rajta feliratot, vagy emblémát.

Talán szégyelli a Mercedes, hogy nem adja a nevét?

2014. jún. 6. 22:46
 4/12 anonim ***** válasza:
smartot csak kuzik vesznek
2014. jún. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Attól mert a Smart egy alvállalata a Mercedes-nek még nem kell emblémának lennie rajta. A Mini például, és a Rolls Royce is a BMW tulajdonában van, de egyiken sincs BMW embléma.


Ugyanolyan, mint a Fanta. A Coca Cola forgalmazza, annak a tulajdonában van, de attól még nem az van ráírva a címkéjére nagybetűkkel.


Ennek a dolognak a miértjét most nem kezdeném el boncolgatni, a lényeg, hogy pénzügyi szempontból fontos. A szomszédodnak egy Smart-ja van, amiben történetesen Mercedes alkatrész van. Ha azt mondja egy Mercije van az félig igaz is, meg nem is :)

2014. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Smart-ra nem tudom mire olyan lekezelô.Ha a k merci a nagy kedvence akkor mièrt nem azt vett egy pl:c osztályt.Szerintem nem teljes èrtèküek ezek a kocsik hiába tènyleg a merci gyártja.Olyan mint renaultnál a dacia hiába elvileg az is renault csoport rèsze mindig is dacia marad máskülönben az emblèma nem lenne dacia hanem renault a merci smart esetbe is ìgy van Szégyelli mert csak a motorháztető alatt rejti a nevèt.Mond ezt neki mit mond erre
2014. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt gondolom, hogy ha egy gyár büszke a termékére, akkor a nevét is adja hozzá!
2014. jún. 6. 23:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak egy hasonlatot szeretnék ehhez az egész témához hozzátenni.


Ha én hazamegyek, és azt mondom, hogy szeretkeztem egy nővel, akkor igazam lesz akkor is, ha egy nőstény kecskét csináltam eg, és akkor is, ha egy fiatal, feszes bőrű, szőke combú europid lánykát. Technikailag mindkét esetben közösülés történt.


Hadd ne magyarázzam tovább. :)

2014. jún. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert az egy külön márka, amit eredetileg nem csak a Mercedes hozott volna létre. (Swatch, Mitsubishi)
2014. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan mint a Seiko óráknál az olcsóbb Lorus. Ugyanaz gyártja, csak akart még profitot, betörni az olcsóbb piacra és ezért megcsinálta.. Ennyi. Szomszédod pedig elmehet a sunyiba, a teljes értékű Mercedes-nek, Mercedes a neve. Majd a szomszédod akkor legyen lekezelő mikor hullazsákban viszik el egy baleset után. Tavaly Pesten, a Dózsa György úton egy Smart benne egy csajjal, összeütközött egy normális méretű autóval. Utóbbiban egy karcolása nem esett a benn ülőknek, a Smart-ban ülő csajt pedig lábtöréssel vitték el a mentők.


Szomszédod majd akkor legyen lekezelő, ha lesz 20 milliója és vesz egy új Mercedes-t. A használt Smart-tal inkább bújjon el. (nem lesz nehéz)

2014. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!