Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.8 ford Duratec HE motornál...

1.8 ford Duratec HE motornál okozhat-e érezhető tejesítmény veszteséget, ha a beömlő levegő hőmérséklete 70-80 fok?

Figyelt kérdés

Melegben szenved a kocsi. Külső hőmérséklet 32 fok, beömlő levegő hőfoka stabil 2000-es fordulaton 78 fok.

THX!



2014. jún. 8. 19:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Benzines szívómotor.
2014. jún. 8. 19:51
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, a túl meleg levegő mindenképpen csökkenti a teljesítményt. Két okból is. Egyik az hogy a meleg levegő nem olyan sűrű mint a hideg, ezért adott térfogatnyi belőle nem tartalmaz annyi oxigént mint a hideg(ebb). Másik hogy a meleg benzin-levegő keverék hajlamosabb az öngyulladásra, ezért a motorelektronika úgy védekezik hogy a gyújtás időpontát későbbre tolja, ez pedig nem jelent ideális motorműködést.
2014. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Biztos jó az a hőmérséklet jeladó?
2014. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, minden jel arra mutat, hogy a jeladó mgfelelően működik, mégpedig azért mert

- 1. induláskor a jeladó a környezeti hőmrsékletet mutatja és szépen lassan melegszik.

- 2. Nagyobb fodulaton a hőmérséklet visszaesik kicsit, mivel visszahűti a beszívott levegő.

3. A beömlő, és környezeti hőfok közti különbség nem állandó. Én arra tudok gondolni esetleg, hogy a jeladó átmelegedik a motortérben keletkező hőtől, illetve a motortestén keletkező hőtől.


Azt sajnos nem tudom, hogy a szívóoldal gépelemeinek üzemi hőmérséklete felmelegítheti-e ennyire a levegőt...

2014. jún. 8. 20:25
 5/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan ma mértem a 32-78 fokokat...
2014. jún. 8. 20:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem látom szegénynek a lambda jelet... Vagy csak nem tudom helyesen értelmezni. 5.2 V körüli az integrált, és a nyers lambda fesz átlaga....
2014. jún. 8. 20:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, csak egy alapos tisztítás kéne neki kontakt sprével.

[link]

2014. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ok. Megnézem. Ha beleogondolok, a képet látva, a kosz simán szigeteli az érzékelő fejet, ezáltal nagyobb tehetetlenséggel felruházva a mérőfejet. Már csak azt kell megtudnom hol van...

Tudod esetleg?

2014. jún. 8. 20:50
 9/15 anonim ***** válasza:
A lambda jel miért utalna szegény keverékre? Kevesebb oxigénhez kevesebb benzin kell az 1.0 lambda értékhez. Voltokból én nem tudom megmondani hogy éppen mennyi ez az érték.
2014. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. :) Úgy keresd, hogy MAP sensor.
2014. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!