Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelő mindig igazat...

Az autószerelő mindig igazat mondd?

Figyelt kérdés
Az egyik ajtó nem nyílik ki kívülről.De csak akkor, ha lezárás után ki szeretnénk nyitni.Ha már egyszer kinyitottuk, akkor a következő kulcsos zárásig nincs vele gond.A szerelő szerint ki kell cserélni a zárat,ami 25 ezer ft. Szerintünk kisebb a gond,lehet csak valami nem érintkezik, aminek kellene,mert egy nyitás után már minden oké,de jobb pénz nekik kicserélni,mint megjavítani.
2014. jún. 11. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Az autószerelő a hibák javításából él meg, neki az a lényeg hogy keresse a hibákat az autón.

Vigyétek el a kocsit másik szerelőhöz, ha ő is azt mondja akkor lehet tényleg zárcsere. Főleg ha ti nem értetek hozzá.

2014. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
akkor csináld meg ha jobban értesz hozzá. gombos az ajtó zárása?
2014. jún. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Autószerelőnek mi az érdeke?

1. Javíttasd meg a kocsit

2. Ez a javítás neki minél kevesebb időt vegyen igénybe.


egyértelmű, hogy azt fogja mondani cseréld ki az egész részegységet, hisz tuti megoldódik hiba, és hamar meg is csinálja. Lehet a zárnak csak apró hibája van, de nem fog vele órákat eltölteni, hogy alaposan átvizsgálja/javítsa.

2014. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Néha (vagy sokszor) hazudnak is. Ez lehet a hozzá nem értésből adódó tudatlan hazugság. Ő csak alkatrészeket tud cserélni, máshoz nem ért. Javítással nem töcsörészik.

Vagy szándékos hazugság. Neki így gyorsabb és jobban le tudja húzni az ügyfelelet.

És persze van amikor igazat mond és tényleg nincs más megoldás, csak a csere.


Nekem kb egy éve az autómban nem szólt a bal hátsó ajtóban lévő hangszó. Elvittem szervizbe. Sokak által ajánlott független szervizbe, mert ott állítólag nagyon értenek hozzá.

Közölték hogy az ajtóhoz menő kábelköteg meg van törve és amiatt nem érintkezik. Sajnos típushiba. Eddig igaz is, de most jön a folytatás: nem javítható komplett kábelköteget kell cserélni, ami csak anyagáron 200.000Ft és több napi munka végig kibontani és kicserélni.

Hát nem kértem, akkor megvagyok hangszóró nélkül is, gondoltam...

Aztán más miatt voltam a legközelebbi márkaszervizben is. Csak mellékesen megemlítettem nekik. Kb 5 perc alatt megforrasztották, azóta is jó. A javításért, számlávan, 1 év garanciával kemény 1000Ft-ot fizettem.

2014. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, mi is erre gondoltunk,hogy lehet elég egy forrasztás,de ők rögtön a zárat akarják cserélni.Miért fizessünk 25 ezret,ha lehet 5-ért is meg lehetne csinálni.
2014. jún. 11. 16:12
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Ha ennyire biztos vagy a dogodban, nosza, kontakt szprét neki, esetleg forraszd meg azt a kábelt.
2014. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szánalmas vagy kedves utolsó!!!
2014. jún. 11. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen hogy le lettem pontozva, mert leírtam, hogy jártam.

Hogy tanuljak belőle: erre a kérdésre mit kellett volna hazudnom, kitalálnom, amiért nem pontoznak le?

2014. jún. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8. válaszoló.

Én is le lettem tolva,hogy csináljam meg én, ha annyira tudom. Gondolom pár autószerelőnek a lelkét sértette,amit írtunk.

2014. jún. 12. 11:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem sértette az autó szerelő lelkét. De szerinted jobban értesz hozzá. Akkor probléma? Kicsit több információ kellene nem gondolod?
2014. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!