Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelő mindig igazat...

Az autószerelő mindig igazat mondd?

Figyelt kérdés
Az egyik ajtó nem nyílik ki kívülről.De csak akkor, ha lezárás után ki szeretnénk nyitni.Ha már egyszer kinyitottuk, akkor a következő kulcsos zárásig nincs vele gond.A szerelő szerint ki kell cserélni a zárat,ami 25 ezer ft. Szerintünk kisebb a gond,lehet csak valami nem érintkezik, aminek kellene,mert egy nyitás után már minden oké,de jobb pénz nekik kicserélni,mint megjavítani.
2014. jún. 11. 14:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem értek jobban hozzá, egyszerűen arról van szó,hogy szóba se jött,hogy lehetséges-e a javítás,rögtön cserét mondtak.Egy 2007-es Audi A6-ról van szó.
2014. jún. 12. 12:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Szánalmas? Érdekes megközelítés. Vegyük sorra, mennyiért is melózik egy autószerelő? 4-6e-es órabérért? Nem tudom, mindig magamnak csináltam a dolgaimat. Nem a bizalom miatt, sokkal inkább a csóroság vitt rá, erre a"piszkos" munkára. Ha megtehetném, boldogan száműzném az életemből, szívesen kifizetném inkább a szakemberek órabérét. Visszatérve rá, árnyaltabban, de előttem is megfogalmazták : Kiméri neked azt a sérült szakaszt, elsz@rol vele fél napot, ha kiszámláz neked 5-6 órát, te leszel vérig sértve, hogy mi az, hogy egy forrasztás ennyibe kerül. Értsd, amíg a te kocsiddal t.köl, addig másikkal nem tud foglalkozni, te meg majd nem szeretnéd kipengetni a méricskéléssel eltöltött órákat, mert ugye "csak" egy kábel volt megszakadva. Számszerűsítve 30e a munkadíj, 50ft a valós anyag költség. Tehát valóban egyszerű lehet a hiba, bár ha mondjuk az ajtó és a kasztni közötti kábelköteg a ludas, annyira nem egyszerű még hozzáférni se. Tehát ezért írtam, ha jobban tudod, szereld meg magad.
2014. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
magyarul a központizár nem működteti azt az ajtót, csak a kulcs???
2014. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
25e sok, akinek ilyen kocsija van? Te vagy a szánalmas, kedves kérdező. 25e egy ilyen kategóriájú autónál lepkef.ng kiadásnak számít.
2014. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ha a kulccsal bezárjuk,akkor utána nem nyílik ki csak belülről,de ha egyszer kinyitottuk,akkor a következő kulcsos zárásig működik kívülről és belülről is.Nem tudom jobban elmagyarázni.Mentségül szolgáljon,hogy lány vagyok.
2014. jún. 12. 12:52
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

Akkor én kérek elnézést, ha bárkinek megsértettem a pici lelkét a történetemmel! De így volt, hazudni nem fogok. És nyilván vannak kivételek is. Egy szóval sem állítottam ennek az ellenkezőjét.

Gondolom ha náluk csináltatom, akkor sem a melós tette volna zsebre a lét, hanem a cégnél a felsőbb vezetőségben valaki.

Egyébként nem véletlenül nem írtam, hogy az X cég volt az Y város Z utcájában. Szándékosan nem akartam senkinek sem negatív reklámot csinálni.


És volt egy másik eset, maszek szerelőnél, ahol egy főtengely jeladót számla nélkül 60.000Ft-ért cseréltek ki. A jeladót kb 5-10eFt-ért megvehetem volna bárhol, a beszerelése pedig 5 perc, sem célszerszámot, sem különösebb szaktudást nem igényel.

Akkor mi ez, ha nem szándékos lehúzás? 50.000Ft munkadíj 5 perc munkáért?!

Itt se írom nem véletlenül hogy ki volt, de nagy ívben elkerülöm a helyet és inkább megbízható korrekt szerelőhöz járok, mert van ilyen is.


Megint nyugodtan le lehet pontozni. Örülök, ha legalább ezzel valakinek boldogabbá tehetem a napját. És sajnálom, hogy ilyen dolgok okoznak neki örömet, mert ebben kénytelen kiélni magát.

2014. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!