Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő sofőr vagyok, /4 hónapja...

Kezdő sofőr vagyok, /4 hónapja van jogosítványom/ lenne pár kérdésem: Pár jó tanács kezdő sofőrnek?

Figyelt kérdés

- a dombon való elindulás. Jól csinálom?: kézifék be, üresbe van a sebességváltó, ha mehetek, akkor: kuplungot lenyomom, egyesbe teszem,gázt adok, lassan engedem fel a kuplungot, ha érzem,hogy menne az autó lassan kiengedem a kéziféket. Ez így jó?

- a sebességváltót tehetem hármasbol ötösbe? Mikor hagyhatom ki a négyes fokozatot?

- mikor válthatok vissza négyesből kettesbe. Lehet egyáltalán?

- parkolásnál tolatási tippek?

- mit csináljak, hogy ne stresszeljek ha valaki áll mögöttem?

Mikor autoiskolába jártam, tele voltam optimizmussal, viszont lassanként rájöttem, hogy soha nem fogkok tudni rendesen vezetni, ha tudom, hogy vezetnem kell, görcsbe rándul a gyomrom, ideges vagyok, nem érzem azt a felszabadulást vezetés közben amiről mindenki beszél. Hogyan győzhetném ezt le? Valahogy azt hittem, gyerekjáték lesz az autóvezetés. Inkább adjam el az autómat, /ami nem megy,az nem megy/ vagy még próbálkozzak? Kb. 1500 km-t vezetttem már, és mégis stresszelek. Félek a vezetéstől.


2014. jún. 12. 07:45
1 2
 1/11 Beviz Elek ***** válasza:

1500 km nem sok. Nemrég 1 nap alatt raktam annyit a kocsimba.


Dombon felfelé nem használok kézit csak üzemit. Ugyanúgy engeded fel a kuplungot, ahogy elkezd fogni, másik láb fékről gázra és rajt.


A sebességeket mindig végig pakolom

2014. jún. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Az emelkedőn én is csak hosszú álláskor használok kéziféket, rövid megállásnál elég az üzemi fék. Gyakorold, hogyan kell áttenni a lábad a fékről a gázra és csak csúsztatott kuplunggal megfogni az autót.


"- a sebességváltót tehetem hármasbol ötösbe? Mikor hagyhatom ki a négyes fokozatot?"


Ha taxis vagy! :D Ugyanis valaki egyszer látott egy taxist aki kihagyta a 4.-et, és elterjesztette, hogy minden taxis így csinálja, ezzel takarítva meg üzemanyagot!


Én pl. akkor szoktam kihagyni, ha pl. országúton hirtelen kell gyorsítani, és a 3.-at kipörgetem 90-ig. Akkor már felesleges 4.-et kapcsolni mielőtt beteszem 5.-be.


"- mikor válthatok vissza négyesből kettesbe. Lehet egyáltalán?"


Lehet, pl. leforduláskor, vagy máskor is, ha a fordulatszám megkívánja.


A parkolást gyakorolni kell.


"- mit csináljak, hogy ne stresszeljek ha valaki áll mögöttem?"


Ezt nem is értem, miért zavar ha van mögötted valaki?

A múltkor is írta valaki, hogy "nem tudott lefordulni" ahol szeretett volna, mert volt valaki mögötte akiről úgy gondolta, hogy túl közel van. És? Irányjelző van, féklámpa van, a követési távolság meg mindenkinek a saját felelőssége betartani, nem az elöl haladóé!


A görcs meg majd elmúlik, ha menet közben már nem a KRESZ könyvet lapozgatod fejben!

2014. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Azon ne stresszelj, ha valaki van mögötted. Ha látod, hogy annyira közel van, hogy nem tart kellő követési távolságot, akkor mondjuk inkább menj át sárgán vagy ilyenek, de egyébként mit zavar ? Más is fulladt már le, van ilyen, ha meg mellette szabályosan közlekedsz nincsen gond. Ha meg idegbeteg, akkor úgyis előbb utóbb eldurran az agya és megelőz, de az ilyet jobb is kerülni.
2014. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Az még hagyján, ha csak áll mögötted, de ha a követési távolságot nem tartja be, az balesetveszélyes nagyon, mivel nem látja a hülyéje, ha pl jobbra indexelsz. Én olyan kuplung+gázt nyomok, és beterítem a képét füsttel a mögöttem jövőnek, akkor lemarad, vagy kicsit belefékezgetek.

Engem is nagyon zavarnak a s.ggemben jövők.

2014. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ki ne találdtmár hogy nem látja ha indexelsz. Ha összeérnek is látható két normál személyautó esetében.

Most a kamionokat, amcsi nagy terepjárókat stb hagyjuk ki.

2014. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha látod, hogy annyira közel van, hogy nem tart kellő követési távolságot, akkor mondjuk inkább menj át sárgán vagy ilyenek"


Na erről írtam, hogy ne tedd! A bíróságon se fogják elfogadni, hogy azért hajtottál be a zebrán a gyalogosok közé, mert valaki mögötted volt!

2014. jún. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A legjobban attól stressezlek, ha valaki "rámmászik" hátulról, föleg mikor dombon állok a kereszteződésben.

Nem látják, hogy ott az autómon,hogy tanuló vagyok, nem számítanak azzal a tapasztaltabbak, hogy visszagurulhatok, esetleg menet közben hirtelen fékezhetek? A tanuló jel nem arra inti a többieket, hogy a követési távolságot pláne tartsák be? Most vasárnap is egy olyan útvonalon mentem, ahol 25 kanyar volt egymás után, és az egyik autó, jó hogy rám nem mászott./pedig a maximális sebességgel mentem, de nem léptem túl/ Ezeket nem érdekli,hogy hirteln is fékezhetek vagy ilyesmi? Ilyenkor mit kell tenni hogy ne stresszeljek?

2014. jún. 23. 11:42
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:

mit kell tenni? ne stresszelj! nem kell direkt szivatni, de ha fékezned kell.és nekedcsattan, akkor fizet a biztosító.


azért mászik rád, hogy minél hamarabb ki tudjon elözni. ilyenkor, ha te látsz rendesen elöre, semmi sem jön, akkor villantasz egyet jobbra, elkezd elözni, elveszed a gázt ès békêben mentek tovább


a rádmâszás is relatív. neken is tuti így volt, de öcsémen figyeltem meg mert már volt kevés tapasztalatom.

1. rámásztak, már egy kamion sem férne be

2. râmásztak, pont egy autó fér be

3. van hely, van vagy 1 méter a 2 kocsi között!

2014. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Direkt nem szoktam fékezni, egyenes úton soha, kanyar előtt néha, ha nem lassul le eléggé az autó. A rámmászás alatt azt értem, hogy nem férne be közénk egy személyautó. Ezt a rámmászást akkor nem értem, ha teli csík van. Mire jó, ha amúgy sem előzhet? Az autóm kicsi, vezetés közben igyekszem a jobb oldalra húzódni, hogy lássanak tölem, és előzhessenek, mégis rámmásznak. :-(
2014. jún. 23. 13:11
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, a hirtelen féjezés alatt azt értettem, hogy váratlan helyzet adódik. Pl. kifut elém egy macska, valaki hirtelen átmegy az úton ahol nincs árjáró.... stb.
2014. jún. 23. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!