Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyolcadikos ballagásra összejö...

Nyolcadikos ballagásra összejött 150ezer forint. Milyen autót vegyek? 100-at szánok verdára,50-et átírásra.

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 08:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Én fiatal(abb) koromban vezettem hébe-hóba. Földúton, szüleim kocsiját. Persze úgy hogy ott ültek mellettem ők is. Aztán 17 évesen megcsináltam a jogsit. De kocsim még most sincs, mert szükségem nincs rá. Mint ahogy a korosztályom nagy részének sincs rá. Csak azért hogy felvágjak vele meg nem kell (pénzből inkább felújítottam egy veterán motort meg megcsináltam rá a jogsit)


De tudod mit, vegyél valami szart! Használni úgyse fogod tudni. Nem csak azért mert se jogsid se semmid hanem azért mert az első hónap után használhatatlan lesz. De nembaj, középsuliba menő leszel hogy van otthon egy szakadt "autód" amire elcseszted minden pénzed.


Nem véletlenül írták sokan a kismotort. Arra már csinálhatnád a jogsit aztán közúton is használhatnád nyugodtan. Nem kéne félni a rendőröktől...

2014. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Én konkrétan 20 éves vagyok, láttam autókat, meg fogok is még elég sokat, mivel autószerelőnek tanulok. 12 éves koromban már faterom elkezdett vezetni tanítani, 14 éves koromra pedig már elég jól ment. Persze a kreszről még fogalmam sem volt, de az a földúton amúgy se volt érdekes.

Ez az "autót veszek 14 évesen és azzal leszek a helyi vagány" gondolat csak egy gyermeki ábránd. Piszkos jó lenne megélni, csak hát ez nem megy olyan egyszerűen. A legfőbb gond a jogosítvány hiánya. Ha elkapnak jogsi nélkül, márpedig ha valaki bejelenti hogy pár kis srác állandóan az erdő mellet rúgat egy szakadt autót, akkor előbb-utóbb arra fog menni a rendőrség. Arról nem is beszélve hogy egy autót nem csak megvenni kell, hanem fenn is kell tartani. Sajnos nem oxigén molekulákkal működik a jó öreg Otto motor. Márpedig erdő melletti használatban fogyasztani fog, elég rendesen. A másik az autó szervizelése. Olajat, vezérlést, kiszakadt lengőkart ki fog cserélni és miből? Várj még 3 évet. Lerakod a jogsit, rá egy évre ott a középiskolai ballagás, akkor is kapsz pénzt. Így, ha ugyan annyit kapsz mint most, lesz 300 ezer Forintod + amit még a 4 év alatt gyűjtesz hozzá (már ha a jogsit nem neked kell fizetni, mert akkor -120 ezer) Ennyiből már elég tisztességes első autót lehet venni.

2014. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Ja, és az erdő is közterület. Szóval a rendőrök hatásköre oda is kiterjed.


Hivatalosan jogsi nélkül csak közforgalomtól elzárt magánterületen, a terület tulajdonosának engedélyével vezethetsz.

2014. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Irigyek vagytok ugye?
2014. jún. 14. 20:48
 35/40 anonim ***** válasza:
nem vagyunk irigyek, felnőttek vagyunk. tudod, mi tudjuk, hogy 150ezer forint nem olyan nagy összeg ám.
2014. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Nem. Egyáltalán nem. 16 évesen már sikerült összegyűjtenem egy szép kis összeget(sokkal többet mint ami neked van). Amin betettem a bankba. Nem elköltöttem valamire amivel nagyzolhatok.
2014. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Mennyit, miből, mit csináltál vele?
2014. jún. 14. 22:33
 38/40 anonim válasza:

Nyolvadikos ballagásra?!! Mire rá kaptad megdolgoztál èrte nem .

Azt gondolod elvégezted a általános ès azt hiszed neked áll majd a világ mèg nagyon messze vagy valós élethez. Mifelénk èrettsègire meg diploma után adnak pènzt ès az a normális nem ez.De nem te vagy a hìbás hanem aki adta. Félreértés ne legyen nem sajnálom tőled csak nem èrtek egyett ezzel.Azt a kocsit tudod tankolni szervíz stb adò meg mèg bőven van még.A kèrdèsre a válasz meg ami olcsò 100 èrt az már hulladèk roncs ami esetleg van a vw golf1 vagy renault twingo.

2014. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk irigyek, csak te nem gondolkodsz!
2014. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Mellesleg hülye-e vagy?
2014. szept. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!