Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak hogy a robogó a...

Mit csináljak hogy a robogó a napi első gyújtásnál beinduljon?

Figyelt kérdés
Mert alig akar beindulni.Picit poffenik aztan megall.Ha rahuzom a gaz akkor is megall.Aztan a berugos karral nehanyat hajtok rajta es a poffoges hosszabb ideig tart de megnemszabad a gazt huzni mert megall.
2014. jún. 15. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Melegen is csinálja?

Szivató működik?


(Hideg motornál ugye kicsivel több benzin kellene - azaz a beszívott levegő-benzin elegynek több benzint kell tartalmaznia. Ha ráhúzol a gázra, akkor jóval több levegőt tud szívni, így kevés lesz a benzin és leáll. Gondolom meleg motornál már nincs ilyen hiba, akkor pedig egyértelműen a szivatóval kezdeném a problémakeresést.)

2014. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melegen simán begyújt.Csak hidegen csinálja.Állítottam aza alapjáratin is az ok.Szivató az hol van rajta? Mert a régi jawa 20 hoz értek de ehhez a mostani robogokhoz nem éppen.Mert még előttem nem szedték szétt a karbeszt aztán megtudnám csinálni szépen.
2014. jún. 15. 10:34
 3/11 kata kata ***** válasza:
Ha nem kézi szívatód van akkor elektromos.Így tudod le ellenőrizni a működését. https://www.youtube.com/watch?v=O2qRVOkfdaY&feature=youtu.be
2014. jún. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsi de mit kell nezni a videon?
2014. jún. 15. 11:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és hol található az a robogón?
2014. jún. 15. 11:12
 6/11 kata kata ***** válasza:
A karburátor tetején.Kettő darab Philips csavar rögzíti egy biztosítólemezzel. [link]
2014. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni!


1. Próbaként a legegyszerűbb ellenőrzéseket végezd el!

(Ez ingyen van és Te is megtudod csinálni)


Gyújtás nélkül rúgj rá 8-10-et.

Azután add rá a gyújtást és indíts!

(berugó karral, mert az nagyobb lendületet ad)

Ha nem áll le, akkor sajnos az AC-pumpád (valószínüleg) haldoklik.

Ugyanis pihenéskor az AC elereszti a benzint ezért indul nehezen.

Rugdosáskor megindul a benzin a karbi felé igy folyamatos lesz az üzemanyag ellátás. (ezért nincs gond meleg motornál, mert akkor is folyamatos a benzin áramlása)


Ha rugdosás után is leáll, akkor ahogyan az előttem szólók is írták, szivató, karburátor stb. . . bármi lehet, de az már komolyabb szerelőt igényel ha nem értesz hozzá.


2. Próba! (Ez pénzbe kerülhet. Max lesz egy gyertyád. Tartalék sose árt!)


Szóval, cserélj gyertyát!

Ha a gyertya sz@rakszik, akkor is képes ilyet csinálni. S menet közben észre sem veszed. (nekem 1 hónapos gyertya csinálta a balhét, aztán megnyekkent).


Remélem segítettem. :-)

2014. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Új gyertyánál is előfordul, hogy amíg hideg, addig hol ad szikrát, hol nem. Van, hogy gyújt s van, hogy csak köpköd.

Aztán melegen minden ok.

De csak egy darabig van így, mert

1-2 hónap és az ilyen gyertya a kukában végzi.

2014. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszi szepen a tanacsokat!
2014. jún. 15. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Írj, hogy mi lett a végeredmény.

Kíváncsi vagyok rá!

2014. jún. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!