Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen veterán motor futástelj...

Milyen veterán motor futásteljesítménye kiemelkedő, és az mennyi? Ismertek olyan Pannóniát pl. , amelyik 50000 km-nél többet futott motorgenerál nélkül?

Figyelt kérdés
Rekordokat kérek szépen!

2014. jún. 15. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindenképp japán motorokra tippelnék.


Pannónia alkatrészeinek a minősége szar. Az esetleg akkor lehet jó ha mindent lecserélsz modern jó minőségű anyagokból készültre.

Na de a Pannóniát nem ezért szeretjük :) Én is ennek tudatában újítottam fel egyet. (bár nem is mentem még sokat vele)

2014. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kétüteműeknél a henger gyorsabban kopik, főleg ha még léghűtéssel is van társítva - de az csak a henger-dugattyú-gyűrűk triót érinti. Nekem volt olyan Pannoniám, amiben a két utolsó tulaj egybehangzó elmondása alapján 2 alkalommal fordult körbe az óra és úgy állt 16000 km-en, tehát 216e km-t tett meg a váz kb. 30 év alatt (1961-es volt a moci, '95-'96-ig használta a bácsika, igaz az utolsó pár évben már csak műszaki nélkül, falun belül).


De van egy 1978-as Suzukim, 95e km-en áll az órája és én bontottam meg a blokkot először alaposabban. Látszott hogy pl. az olajteknő volt már leszedve, de a két blokkfél még valószínűleg nem volt elválasztva egymástól.

Igaz az négyütemű.

2014. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én egy simsonról tudok ami 100 000 km-t futott bontatlan motorblokkal. Utána sem romlott el, csak inkább szétszedték megnézni
2015. aug. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!