Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 év után is követelhetik a...

1 év után is követelhetik a parkolási bírságot?

Figyelt kérdés

Még tavaly Márciusban megbüntettek parkolásért. Én akkor letudva éreztem a dolgot azzal, hogy megbíztam az egyik ismerősömet, hogy fizesse be a csekket. A napokban megtaláltam nála a szóban forgó csekket, tehát befizetve nem lett az tuti.

Na de az a durva, hogy eddig nem kaptam semmi értesítést, hogy márpedig fizessek, vagy behajtanak, pedig több, mint 1 év eltelt. Lehet még valami? Vagy jobban járok ha magamtól sétálok be az illetékes önkormányzathoz jelezve a mulasztást?



2014. jún. 16. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább menj be az önkormányzathoz. Különben az elévülés előtt küldenek egy felszólítást egy 6 számjegyű összegről, és újrakezdődik az elévülés ideje.
2014. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána net segítségével hogy mik az idevágó jogszabályok. Lehet hogy a parkolási társaság már kifutott az időből, akkor meg vétek lenne bojgatni az ügyet.
2014. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ismerőst meg kérdezd meg hogy hova tette a lóvét.
2014. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vizéli László ***** válasza:
Eleve ha valami büntetést vagy bármilyen csekket kapok azt saját kezűleg fizetem be. Menj be az illetékeshez, de vidd azt a nagyon jó ismerősödet is, és ha fizetni kell valamit akkor majd ő állja a fizetni valót ha már nem volt rá képes befizetni. Ha nem, én tuti leverném rajta.
2014. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy kifizette személyesen?
2014. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem bolygattam a dolgot, de ma kaptam egy értesítést, hogy a Magyar Országos Közjegyzői Kamara hivatalos levélben keresett meg. Utánanéztem, ez csak ez az eset lehet, de csak holnap mehetek a papírért... Mire számíthatok? Mennyit fizettetnek meg egy 10 ezres parolásért egy év után?
2014. jún. 30. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!