Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem már két fajta páramente...

Vettem már két fajta páramentesítő spray-t is az autóhoz, de ahelyett hogy tették volna a dolgukat, csak rontották a helyzetet. (maszatos -zsíros szélvédő) ti is ezt tapasztaltátok hogy semmit sem érnek ezek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell tőlük csodát várni... Arra figyelj, hogy ne legyen a szellőzés belső keringetésre állítva.
2010. jan. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legjobb páramentesítő ha lehúzod az ablakot 2 percre. Én mindig rajthagyom az autót minimális fűtésen, így sosem párásodik be az ablak.
2010. jan. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, a páramentesítők csak annyit csinálnak, hogy csökkentik a felületi feszültséget, a vízcseppeket nem engedik külön-külön mikroszemcse formájában megállni, hanem összefolyatják őket, amitől maszatos lesz a szélvédő. Ugyanez van a szemüvegekre való páramentesítővel.

Én is azt csinálom, hogy induláskor 2 percig résnyire lehúzott ablak, hogy a párás levegő ki tudjon menni, szellőzés 3-asra véve, aztán alapjáraton végig megy a meleg az ablakra.

2010. jan. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a magyar Prevent és a Prelix vált be, a sokkal nagyobb nevű holland nem. Tiszta és legalább 25-30 fokos felületre kell egyenletesen vékonyan ráfújni, majd amikor majdnem száraz, erősen körkörösen szárazra törölni, ellenőrizve, hogy sehol ne legyen fénytörés. kb. 2 hónapig ad védelmet. A törlőkendő minősége lényeges, én még a Profiban vettem spéci autós törlőt. Sajnos csak egyet, mert drágának tartottam és átverésnek, de nagyon bevált, azóta meg nem látom.

Extrém esetekben az előzőekben leírt lefújásos technikákat is alkalmazni kell, de sokkal gyorsabb lesz a párátlanítás. Az éppen párás felületet viszont nem szabad ronggyal törölgetni, mert a védőréteget megsértjük.

2011. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!