Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lefestem a dísztárcsákat...

Ha lefestem a dísztárcsákat sötétebbel, befogja rendesen a festék?

Figyelt kérdés
Szürke dísztárcsáim vannak, de feketére akarom lefesteni őket, ugyanis a szerelő, akihez elvittem, csúnyán összekarcolta őket (műanyag), és nem akarom, hogy látszon. Vettem fekete festéket, és azt akarom megkérdezni hozzáértőktől, hogy ha lefújom a szürkét két rétegben, akkor igaz nem fog lepattogni róla a festék? Mert apám azt mondja, hogy ha lejön, ronda lesz, mert látszani fog a szürke. Köszi mindenkinek!

2014. jún. 24. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha csak simán ráfújod akkor le fog róla peregni szerintem. Valami alapozó vagy szórógitt jó lenne alá.
2014. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt írták a doboz hátuljára, hogy alkalmas lökhárítók illetve egyéb fa, fém, műanyag festésére. Nem írtak ilyen alapozásról, én meg nem értek hozzá. :/
2014. jún. 24. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:

ha nagyon mély a repedés előbb ki kéne tölteni a lyukat (glett)

de a 2 réteg talán jól befogja, nem pattog le...

persze igy már lehet h mondjuk évente/ kétévente át kell festened, mert a további karcok viszont szürkék lesznek...

2014. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az átfestés a legkevesebb :) Az érdekelne még, hogy ilyen glettet, amit mondtál, hol tudok beszerezni? Illetve milyen néven fut?
2014. jún. 24. 18:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Akril festék? Tapasztalatom szerint az a műanyagokra elég jól tapad alapozó nélkül is. De sima felületre nem fog tapadni.

600-as, vagy finomabb (tehát 600-nál nagyobb értékű) csiszolópapírral vizesen csiszold át az egészet. Aztán hígítós ronggyal töröld át és fújd le.


De elég sérülékeny lesz. Nagyon vékony az a festékréteg amint el lehet vele érni.

2014. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Az érdekelne még, hogy ilyen glettet, amit mondtál, hol tudok beszerezni? Illetve milyen néven fut?"


bemész a festék, barkácsboltba azt mondott glett-et kérek tudni fogják

glettelőgipsz talán a neve, de tudni fogják mit akarsz...

pár száz forint

fehér por, vizzel elkeverve kell használni...

2014. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"fehér por, vizzel elkeverve kell használni..."

? Nem ablakot akar a kérdező glettelni(mert az amit te írtál ahhoz való). Szóval azt inkább ne vegyen.

Késtapasznak hívják. A jól használható az két komponensű. De egy dísztárcsára ilyet inkább ne. Ugyanis ott fontos a rugalmasság. A késtapasz meg nem éppen az, tehát könnyen kipattogna. Meg kel csiszolni, lefújni és kész.

2014. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
attól h egy repedés merevvé lesz téve attól még az egész tárcsa rugalmas marad....
2014. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez ilyen autós, franc tudja, milyen festék, de autó lökhárító, dísztárcsa meg stb festésére való, nem hiszem, hogy sima akril lenne. Lecsiszolom finoman akkor előtte.
2014. jún. 24. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor azt műanyagra kell fújni mindenféle alapozás nélkül(esetleg a rajta lévős festékre, de azt is érdesítsd meg szépen)



"attól h egy repedés merevvé lesz téve attól még az egész tárcsa rugalmas marad...."

Persze, hogy a dísztárcsa rugalmas marad. Ezért is peregne ki belőle a kevésbé rugalmas glettanyag.

2014. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!