Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2000es évjáratú 1.8as...

Van egy 2000es évjáratú 1.8as benzines opel zafirám (x18xe) és rángat valamiért, sokszor ilyenkor felvillan az ikon a műszerfalon. Ez normális? Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy zabálja az olajat, van egy olyan hibája, hogy rángat, megtorpan néha,dadog (vagy mintha 3 hengerezne..) és ilyenkor egyszer egyszer felvillan a motorellenőrző ikon a műszerfalon (sárga autó jel) Ez minek a hibályát jelzi? Elmerjek így indulni vele hosszabb útra (200km)?

2014. jún. 25. 05:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és néha mikor megáálok (pirosnál) akkor hoppp,leállt a motor....
2014. jún. 25. 05:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már normális az hogy leáll, rángat stb? Vidd el szervizbe, rádugják a műszert, majd megmondják mi a baja
2014. jún. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
EGR szelep, ha az nem, akkor trafósor, ha az sem, akkor a szelepek környékén, vagy az injektorokkal lesz valami.
2014. jún. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönoöm szépen! Ezek okozhatnak lerobbanàst?Vagy nem kell félnem,hogy egyszercsak megàll a kocsi és tolhatom...?Ez a gyengébb motorral van szerelve (82kw) ebbe is van injektor?
2014. jún. 26. 06:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Injektoros az autó. Gyertyákat, kábeleket is érdemes lenne megnézni. Ha felvillan az ikon az "jó", mert van hibakód. Ki kell olvasni.
2014. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mostmár inkább világít mint felvillan,tehát több ideig szokott égni,mint nem égni :(
2014. jún. 30. 07:16
 7/8 A kérdező kommentje:

Na a fejlemények:

Elvittem kiolvastatni a hibát.


Azt írta,hogy légtömegmérő hiba...vettem egy bontott gyárit (azt mondták,az utángyártott szar) a probléma nem oldódott meg,sőt talán szarabb lett. Vettem mégis egy NÉMET utángyártottat,gondolva ez mégis csak német...a probléma maradt...Végül vettem egy gyárit újonnan, azzal is szar volt,akkor elküldtem a szerelőket a sunyiba,mert azt mondták,hogy "hát akkor nem ez lesz a hiba" csak elment rá kb 100ezer forint...szerencsére mindet vissza tudtam cseréltetni. Ezután elvittem a szerelőhöz,hogy akkor mi baja lehet? A computer....zsír.....javítása 82.000Ft volt. Ezt a problémát megoldotta,nem rángatott annyira,és nem világított a lámpa....aztán kiderült,hogy szar a trafó is....kicseréltem gyertyákkal együtt...most már az a baja,hogy a kopogásérzékelő szar.....Nem tudom mit csináljak már ezzel....mert azt mondják az érzékelő nem szokott elromlani...kicsit csörgősebb hangja is van néha... Ötlet? Úgy érzem sose lesz kocsi ebből a szarból Köszi előre is

2014. okt. 12. 12:20
 8/8 Wick2 válasza:
ha rángat, az valószínűleg nem légtömegmérő hiba. Légtömegmérő hibánál olyan az autó, mintha elment volna belőle az alapjárat, de nem rángat. Ott más baj lehet.
2016. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!