Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsóbb robogó amit én rakok...

Olcsóbb robogó amit én rakok rendbe, vagy drágább, jó állapotú? Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodom már napok óta. 120-130 ezer környékén jó állapotú, keveset futott darabokat találni. Ezzel szemben 60-70 ezer környékén kopottas, több km-es példányok vannak.

Melyiket érdemesebb megvenni? A jót, vagy azt, amit én újítanék fel?


Felsorolom, milyen robogókat nézegetek típusra: Malaguti f12, Piaggio Typhoon, Yamaha Neos, Aprilia Scarabeo.



2014. jún. 25. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá akkor ki tudod kalkulálni hogy az olcsó robogót mennyiből lehet rendbe hozni.

Egyik ismerősöm úgymond hobbi szinten csinálja hogy ha lát egy olcsó motort akkor megveszi, felújítja és eladja.


Pl megveszel egy 120.000ft-os robogót 70.000ért mert vmi baja van a motornak, lehet h be se indul. Ha biztos vagy benne hogy a többi rész az jó, csak a blokkal van gond és tudod h pl 40ből felújíttatod a blokkot akkor máris jól jársz mert 110-ből van egy felújított blokkos robogód.


De általában azért adják el a rossz robogókat mert anyagilag nem éri meg felújítani őket.

Minden az ár kérdése.


Ha van kérdésed akkor írj

2014. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak jól felszerelt műhellyel, és nagy elszántsággal szabad lepukkant robogót venni, és felújítani...

..de...marhára nem éri meg, csak kimondottan saját célra, hosszú használat reményében.


Jobb a hibátlan újszerű, csilli-villi...ott kisebb a mérgelődés,veszélye.

2014. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Természetesen saját részre venném a robogót. Tuning kizárva, gyári 50-est szeretnék, nem akarok száguldozni.


Igazság szerint mindent meg tudnék itthon oldani, kivéve a fúrást, ha szükség van rá. Azt egy műhelyre bíznám.


Amúgy motorikusan rendbe tenni egy teljesen lepukkant robogót nagyságrendileg milyen összeg?

2014. jún. 25. 19:32
 4/12 anonim válasza:
Ha olcson talasz hibasat akkor megeri! En 28000 foritnert vettem egy crosszmotrot amit besutottek! Sajatkezuleg kaptam szett ami ellege felemelo erzes es kb ugy szamolom hogy meg 30000 forintbol megvan minden alkatresz amkt cserelni kell
2014. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az elozo vagyo egy robogot ha te javitod es tudod honnan szerezz olcson jo alkatreszt akkor kb 20000 bol megvan! Felteve hogy nincs nagy baja es tenyleg ertessz hozza
2014. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Közben már vettem egy Malaguti Ciak-ot, 80 ezerért. :)
2014. júl. 9. 17:35
 7/12 anonim válasza:
Jo kis robogo! Ha mujodokepes allapotba van egyet ellenorizz le es vigyazz ezzel! A motorba legyen olaj! Az motrom azert ment tonkre mert akitol vettem a motorba egy gramm olajat nem tett! Cserelt olajat meg minden de a motorblokba semmit!
2014. júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Arra figyelj hogy ha barmi furcsa morgast hallassz a motorbol azonnal allitsd le es vagy vidd szerelohoz vagy ha ertessz hozza akkor te magad szedd szett es fotengejt hajtokart mindent ellenorizz le! Amire meg figyelj hogy a hemger ne legyen megkopva mert ha nem acelos a hengered hanem aluminium akkor (mint az enyem) akkor persejezni kell es nem lehet furni! A persejezes meg kb 25.000 forint!
2014. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat. Amúgy már átnéztem, ami tudtam rajta, nagyon egyben van, igaz, a fényezése viseltes, de hát egy 15 éves robogóról beszélünk. Egyelőre még próbálgatom, ez az első robogóm/motorom, 30-nál többel még nem mertem neki húzni. Na majd idővel.

Apám próbálta, ő is hozta haza, simán 60-as utazót tudta, és még nagyon messze volt a full gáztól. Azt mondja, hogy a nagy kerekek miatt nagyon megtetszett neki is (ős egy 125-ös Burgman-al jár), kényelmes, és jól veszi az úthibákat.

2014. júl. 9. 19:47
 10/12 anonim válasza:
A fenyezes kopotassagat a kovetkezo modon tudod megoldani: leszeded a karosszeriat es elviszed egy olyan muhelybe ahol rendelesre keszitenek levono stilusu foliat! Az a legjobb ha ok rakjak fel mert akkor nem marad gyurodes! Pontosan nem tudom mennyi de sookal olcsobb mint atfesteni! Ja es ez miutan kesz olyan mintha ujra lenne festve
2014. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!