Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó minőségű féktárcsát (BREMBO...

Jó minőségű féktárcsát (BREMBO) vettem, TEXTAR fékbetéttel, helyben beszerelték, így olcsóbb volt, nekem is kényelmesebb. Azóta 2 hónap telt, a fék csikorog mint állat, de nem hajlandók javítani, kicserélni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy meglepetésemre, amikor megvásároltam az alkatrészt, a tulaj engem küldözgetett át a szervizbe intézkedni, mivel kiderült, hogy nem egy cég. Furcsálltam, hogy a boltos ült mint egy török basa, de miután már hosszú utat tettem meg

elfogadtam, a fizetést is külön-külön kellett megtennem, ki-be járkálva ajtókon, mint egy besurranó. A szerelést a kapott számlán nem is jelölték, pedig csak úgy érvényes a garancia, erre később jöttem rá, amikor elolvastam az apróbetűket otthon, így vissza kellett mennem, hogy ráírassam az elvégzett munkát.

Csomagtér ajtó teleszkópokat is vettem, amit szintén itt beszereltek. Már egyből feltűnt, hogy az ajtó lezárás rendkívül nehézkes lett, ezt jeleztem a szerelőnek, aki azt mondta, be kell járódni, különben is, mit várok egy utángyártott alkatrésztől, sosem lesz olyan, mint a gyári. A teleszkóp alig 2 hónap alatt tönkrement, az ajtó egyszer csak a fejemre esett. Ezt is jeleztem a boltossal, most, hogy visszamentem, átküldött a szerelőhöz, az kivette, oda adta nekem, majd a hibás alkatrészt nekem kellett átvinnem a boltba. Állítólag sosem fordult még elő ilyen hiba, bonyolult jegyzőkönyv nyomtatványt kellett ezután kitöltenem, az alkatrészt és számlát otthagynom. Holnapra meglesz a csere alkatrész. Viszont nekem oda vissza az út 3 ezer ft, az alkatrész ára 2.200 Ft. Így postázást kértem, mely nem nagyon tetszett az eladónak, de végül ráállt, ha kifizetem a postadíjat.

Megtettem, mert nem akartam agyvérzést kapni. Pedig ezek után jött a nehezebb téma, a fékbetét és a féktárcsa!

Egymásra kezdtek mutogatni, hogy valószínűleg a szerelő csinált hibát, átmentem a szerelőhöz, aki azt mondta, ő szakszerűen szerelt, a boltos adott rossz párosítást, a BREMBO tárcsa és a TEXTAR fékbetét nem szeretik egymást.

Én viszont nem vagyok megelégedve, bár a fék egyébként jól működik, a csikorgás fennál, de olyannyira, hogy sokszor szégyen, ha valamerre megyek, olyan csikorgás-nyigorgást hallat a fék. Viszont nem minden esetben produkálja a hangokat, jellemzően akkor sem, amikor a boltnál voltam.

Végülis azt mondta a boltos, hogy töltsek ki újabb papírokat, igen ám, de ez esetben a féket szét kell szerelni és elküldeni vizsgálatra, ami ez esetben legalább 3 hét, vagyis addig az autóm járóképtelen. Na és kérdés, hogy mit mondanak az alkatrészre ezek után?


Így hagytam a fenébe az egészet, hátha elmúlik a csikorgás, és azon gondolkodtam hazafelé, hogy mit tegyek, közben csikorgott a fék, hogy az egész környék ettől harsogott. Na és folyton ott van a dilemma, hogy mi van, ha felmondja ezek után a fék a szolgálatot, mert lehet, hogy szorul, vagy elrepedt, stb....

Mit tehetek? Menjek vissza és írjak be a vásárlók könyvébe és jöjjön a bürokratikus útvesztő? Volt már ebben részem, csupa idegesség....


2014. jún. 26. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én úgy hallottam hogy megkell csiszolni a fékbetét szélét..
2014. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Ez van, ha szarrágó vagy és magad veszed az alkatrészt gondolván, hogy hatalmas összeget spóroltál!

:D


A csikorgás csak kellemetlen, de nem fog tőle a fék meghibásodni. Vegyél bele lágyabb betéteket és nem fog csikorogni!


Ilyenkor az van, hogy a szerelő nem vállalja a garanciális javítást, hiszen az ő munkája rendben van. A kereskedő megint nem vállal semmit, hiszen az alkatrészek külön-külön teljesen hibátlanok.


Legközelebb bízd rá a szerelődre, hogy mit mivel épít össze, és akkor jogosan mehetsz vissza hozzá garanciában ha valami nem működik!

2014. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

# 2, nem tudom... én TRW-t vettem (gyári beszállítója az autóm gyártójának) mindenből garnitúrában és nincs vele semmi gind, pedig szintén magam vettem meg. Így 60-ból megvolt a 4 tárcsa és az összes betét.

A szervizben csak az elsőkért lett volna ennyi az alkatrészköltség.

2014. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Harkonnen! Azt hittem, elég hosszan és érthetően írtam le a történetet! De, hogy Te is megértsd, megpróbálom méginkább érthetően leírni: A neten találtam egy hirdetést, hogy az üzletben vásárolt fékalkatrészeket helyben beszerelik, megvárható, egyeztetés után. Az alkatrészeket az autósboltos ,(gondoltam szakember) ajánlotta,és örültem, hogy nem kell szaladgálnom, hiszen helyben beépítik, vagyis profi szerviz háttere van az üzletnek, ráadásul fékszervizként is hirdetnek.

A megvásárolt fékalkatrészek az egyik legjobb és legdrágábbak a maguk nemében. És puha Textart építettek be állítólag.

Sajnos most nincs saját megbízható szerelőm, mert aki volt az messzire költözött. Tehát, ha elmegyek egy fékszervizbe és ott beépíttetem az ott vásárolt alkatrészt, akkor miért is vagyok "szarrágó"? Szerintem inkább Te vagy az, hogy mindenkiben a rosszat látod, bezzeg Te! "Biztos mindig spórol", de könyörgök, itt hol van a spórolás?

2014. jún. 26. 19:09
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örültem, hogy találtam egy olyan autósboltot, ahol van egy fék szakszerviz helyben, ezért választottam ezt a megoldást, szerelő ismerősöm jelenleg nincs. Egyébként is arra volt dolgom, és az üres órák alatt így kapóra jött a hirdetés. Azt gondoltam, profikkal van dolgom.

Egy ikerházról van szó, egyik fele az üzlet, másik fele a szerviz. Fene sem gondolta, hogy nem egy cég. De egyébként biztos, hogy minimum spanok. De ha gond van, kapóra jön nekik, hogy egymásra mutogatnak.

Úgy lett megbeszélve, hogy reggel 8-ra megyek az üzlethez,

és a szerelő már várt. Hogy is van ez? A szerelést ezek szerint a boltos szervezte meg. A szerelő egy szóval sem mondta, hogy szerinte ezek az alkatrészek nem illenek össze, bár ez is kétséges, mert mi van, ha mondjuk azért

csikorog, mert be van repedve a fékpofa? Volt már ilyen.

Ja, egyébként van egy másik problémám, a KLÍMA! Nem akar bekepcsolni. Ha találok egy hirdetést, hogy KLÍMA ALKATRÉSZEK, helyszíni szereléssel, megvárható, és oda elmegyek, mint ügyfél, akkor ismét szarrágó leszek?

2014. jún. 26. 19:26
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Régen én is vittem alkatrészeket a szerelőmhöz, de nem vártam el rá a garanciát tőle, csak a szerelésre. Aztán szépen rájöttem, hogy én pont annyiért tudom megvenni mindenféle "lopott" kedvezményekkel, mint amennyiért ő adja, de ha ő veszi meg, akkor nála landol a kedvezmény, így olcsóbb a munkadíj és övé a garancia is. Ha én viszek valami szart, akkor nekem kell utána szaladgálnom, ha neki visz a futár rossz cuccot, akkor lejátsszák egymás között. :D


A helyes eljárás a te esetedben az lett volna ha megfordulsz és eljössz, vagy ha a szerelővel beszéled meg a melót, letámasztod nála a taligát oszt' majd szól ha kész van. Az alkatrész beszerzésnél mindegy, hogy 10 méterről vagy 100 km-ről viszed. Ha te veszed akkor megszívathatnak. Ennyi.


100 km-t autóztál, közben meg lehet, hogy a közeledben is lett volna egy jó szerelő, csak az lehet, hogy drágább lett volna 5000-rel.

2014. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Csak akkor derült ki, hogy külön van a cég, amikor a szerelés után a szerelő kérte a szerelési díjat.

Amikor reggel bementem az üzletbe és kifizettem a fizetnivalót, nem is esett le, hogy csak az alkatrészek árát fizettem. Sőt, tényleg olcsónak találtam és örültem, de 2 óra múlva, amikor visszamentem és még hozzájött a szerelési ár, akkor nem volt már annyira olcsó.

De akár az utcáról is betévedhetek, és nem hirdetés alapján. Honnan tudjam, ki, mennyire kavar, milyen jó a szerelő, ki, hogy ver át, ki a drágább és mi az olcsó?

2014. jún. 26. 20:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Harkonen,ha ismerős, jól bevált szerelőhöz viszed az autót nem valószínű, hogy gond adódik a garanciával. De, mint írtam, nekem most nincs olyan. Nem is anyagiak miatt mentem, (ezt nem tudom, miért emlegeted állandóan), hanem azért, mert gázteleszkópot kerestem, itt volt és tényleg nem volt drága, de mikor megtudtam, hogy árulnak féket is és azt helyben beszerelik, ez kapóra jött, örültem, hogy mindent elintézek. A fékalkatrészek ára pedig nem itt volt a legolcsóbb, átlagos áron volt.
2014. jún. 27. 06:50
 9/12 A kérdező kommentje:

Az ismerős szerelő is becsaphat, példa erre, hogy 10 évig hordtuk gyerekkoromban a családi autót egy "nagyon rendes" szerelőhöz, miután kiderült, hogy tulajdonképpen donornak használta az autót, cserélgette a jó alkatrészeket rosszabra, majd szólt, hogy ez, meg az, hamarosan tönkremegy. Mi pedig hálásak voltunk neki, hogy milyen rendes, előre szól.

Vagy, amikor bementem az utcáról egy komplikált bajjal egy másikhoz, utána nagy büszkén mondta, hogy az olajat is lecserélte, azután otthon észrevettem, hogy az olajszűrőt gondosan letörölte, és a régi van fenn, mert a karcolásokból felismertem.


Vagyis, ha simán keresek egy szerelőt, hogy vegye meg Ő az alkatrészt is és csinálja meg, akkor ismét eljátszhatja reklamáció esetén, hogy Ő jól szerelt, hibás lehet az alkatrész, pedig ez szuper minőség, sosem szokott vele gond lenni, de ehhez ki kell szerelni, el kell küldeni, addig áll az autó, de ha megy egyébként a kocsi, akkor ki választja ezt a megoldást?


Ha pedig márkaszervizbe viszed, ott tényleg nem lesz gond,

de azt mindenki tudja, hogy itt már ki is "rabolnak", de

az nem "5000,-" hanem több mint százezer!

2014. jún. 27. 07:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudod azért említettem meg az anyagi oldalát, mert a szolgáltató szemszögéből már átéltem hasonlót.

Ügyfél kér egy árajánlatot, de pontos megnevezésekkel, típusszámokkal. Megírom, az anyagot adom listaáron, tehetem, mert 30% kedvezménnyel kapom, munkadíj a minimális.

Erre hív két hét múlva, hogy lehet szerelni. Mondom megyek, de reggel előbb megveszem a cuccokat a nagykerben. Ja ő már megvett mindent. Nézem a számlát, pár ezer forinttal olcsóbban vett meg mindent, mint amennyiért én megajánlottam. (Na jó fejből írtam, és a dollár árfolyam ingadozik, így biztos tőlem is olcsóbban kapta volna a végén, ha én is olcsóbban kapom a nagykerben.)

Aztán még ő csodálkozott, hogy a munkadíj így már 40 ezerrel több, hiszen a hasznot inkább a boltnak adta nem nekem, és a garancia is csak a szerelésre vonatkozik. Ha eszköz gondja van, akkor azt pénzért kiszerelem és a kezébe nyomom, hogy intézze ahogy tudja, míg ha én adom az anyagot, akkor ha valami elromlik, akkor már a cseredarabbal megyek javítani, és a többit én bokszolom le a nagykerrel.


Tudva vagy a tudtod nélkül így jártál te is.

2014. jún. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!