Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó minőségű féktárcsát (BREMBO...

Jó minőségű féktárcsát (BREMBO) vettem, TEXTAR fékbetéttel, helyben beszerelték, így olcsóbb volt, nekem is kényelmesebb. Azóta 2 hónap telt, a fék csikorog mint állat, de nem hajlandók javítani, kicserélni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy meglepetésemre, amikor megvásároltam az alkatrészt, a tulaj engem küldözgetett át a szervizbe intézkedni, mivel kiderült, hogy nem egy cég. Furcsálltam, hogy a boltos ült mint egy török basa, de miután már hosszú utat tettem meg

elfogadtam, a fizetést is külön-külön kellett megtennem, ki-be járkálva ajtókon, mint egy besurranó. A szerelést a kapott számlán nem is jelölték, pedig csak úgy érvényes a garancia, erre később jöttem rá, amikor elolvastam az apróbetűket otthon, így vissza kellett mennem, hogy ráírassam az elvégzett munkát.

Csomagtér ajtó teleszkópokat is vettem, amit szintén itt beszereltek. Már egyből feltűnt, hogy az ajtó lezárás rendkívül nehézkes lett, ezt jeleztem a szerelőnek, aki azt mondta, be kell járódni, különben is, mit várok egy utángyártott alkatrésztől, sosem lesz olyan, mint a gyári. A teleszkóp alig 2 hónap alatt tönkrement, az ajtó egyszer csak a fejemre esett. Ezt is jeleztem a boltossal, most, hogy visszamentem, átküldött a szerelőhöz, az kivette, oda adta nekem, majd a hibás alkatrészt nekem kellett átvinnem a boltba. Állítólag sosem fordult még elő ilyen hiba, bonyolult jegyzőkönyv nyomtatványt kellett ezután kitöltenem, az alkatrészt és számlát otthagynom. Holnapra meglesz a csere alkatrész. Viszont nekem oda vissza az út 3 ezer ft, az alkatrész ára 2.200 Ft. Így postázást kértem, mely nem nagyon tetszett az eladónak, de végül ráállt, ha kifizetem a postadíjat.

Megtettem, mert nem akartam agyvérzést kapni. Pedig ezek után jött a nehezebb téma, a fékbetét és a féktárcsa!

Egymásra kezdtek mutogatni, hogy valószínűleg a szerelő csinált hibát, átmentem a szerelőhöz, aki azt mondta, ő szakszerűen szerelt, a boltos adott rossz párosítást, a BREMBO tárcsa és a TEXTAR fékbetét nem szeretik egymást.

Én viszont nem vagyok megelégedve, bár a fék egyébként jól működik, a csikorgás fennál, de olyannyira, hogy sokszor szégyen, ha valamerre megyek, olyan csikorgás-nyigorgást hallat a fék. Viszont nem minden esetben produkálja a hangokat, jellemzően akkor sem, amikor a boltnál voltam.

Végülis azt mondta a boltos, hogy töltsek ki újabb papírokat, igen ám, de ez esetben a féket szét kell szerelni és elküldeni vizsgálatra, ami ez esetben legalább 3 hét, vagyis addig az autóm járóképtelen. Na és kérdés, hogy mit mondanak az alkatrészre ezek után?


Így hagytam a fenébe az egészet, hátha elmúlik a csikorgás, és azon gondolkodtam hazafelé, hogy mit tegyek, közben csikorgott a fék, hogy az egész környék ettől harsogott. Na és folyton ott van a dilemma, hogy mi van, ha felmondja ezek után a fék a szolgálatot, mert lehet, hogy szorul, vagy elrepedt, stb....

Mit tehetek? Menjek vissza és írjak be a vásárlók könyvébe és jöjjön a bürokratikus útvesztő? Volt már ebben részem, csupa idegesség....


2014. jún. 26. 07:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy elszállt a katalizátor. Vettem egy univerzálist és a haver szerelte be. 2 hónap után elszállt, és csak akkor néztem meg az apróbetűt a számlán, csak akkor van garancia az alkatrészre, ha helyben beszerelik. De most már a tapasztalatokból merítve, elképzelhető, hogy ugyanazt játtszák el mint a fentiekben. Nem egy cég, erre nem térnek ki a hirdetésben, majd kiszerelik a katalizátort, elküldik, és egy hónap múlva talán jóváhagyja valaki valahol. Vagyis: "Húzz már innen,

mit akadékoskodsz, tökéletes a szerelés, mondja a szervizes, eddig sosem volt ilyen probléma"-mondja a boltos. A számlát kidobhatod.

Úgy látom, ez a mai Magyar valóság.

Ha pedig rábíz mindent az ismeretlen szakira az ügyfél és utána sem néz, könnyen rámehet a gatyája, ha olyan embert fog ki. Ezért nem csodálkozom, ha utánanéz valaki az alkatrész áraknak, ettől még nem szarrágó. Én meg pláne, nem, hiszen még csak nem is a legolcsóbb alkatrészt és nem a legolcsóbb szerelést választottam.

Egyszerűen meg lettem vezetve....

Sajnos ma Magyarországon a csináld-magad mozgalom kezd elterjedni.

Vagy, végig kell járni a lépcsőt, ha bírjuk, míg

megbízható szerelőt nem találunk.....

2014. júl. 1. 10:28
 12/12 Fixum ***** válasza:
78%
Jó vicc, ha magyar "autószerelőket" említ az ember. A 80% gátlástalan-büdös-tolvaj-féreg.
2017. júl. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!