Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Star/Schwalbe blokkra...

Simson Star/Schwalbe blokkra kell az a henger légterelő lemez? Hogy jobb a hűtése, ha rajta van vagy ha nincsen?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom ha rajta van, akkor nem engedi át a levegőt, ami visszacsapódik, és hűti, viszont ha nincsen rajta, akkor meg a henger bordáin átfújja a levegőt, meg szellőzik is. Vélemény?
2014. jún. 26. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ugye nem gondolod, hogy tizen-egynéhány évesen okosabb lennél, mint a mérnökök akik megtervezték az a motort, ugye!?
2014. jún. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell rá. Ha megfigyeled, sokkal kisebbek a henger hűtőbordái, mint az s51-eseknek. Starnál a ventilátor hűt, nem a menetszél.
2014. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Csak érdekességképpen,nekem évekig volt kisromet-em,star blokk volt benne.

Az turbóhűtést sosem látott,ment mint a golyó mindenféle gond nélkül.

Annyi baja lett,hogy ellopták.

2014. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld a jó öreg turbós blokkot. Ezerszer többet ér, mint a sima menetszélhűtéses Simson blokkok. Ez sose fog megrottyanni alattad, még 40 fokban, piros lámpánál sem.
2014. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló,képzeld nem tizenegy néhány éves vagyok,hanem 25.és terveztem már a robogómra kipufogót,amin ámultak bámultak,és megkérdezték,mi vagyok én mérnök? erről ennyit.a kérdést pedig azért kérdem,mert nincs rajta bal oldalt henger légterelő lemez,és szeretnék rá olyat csinálni mint gyárilag.de nem tudtam eldönteni hogy lenne a jobb,vele vagy nélküle,köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 27. 20:16
 6/8 Trubo válasza:

A légterelő lemez nekem is csak a jobb oldalon van. Szerintem az áramlat elég a bal oldalra is.

Eddig nem volt vele semmi probléma. Menet közben meg legalább kap egy kis szelet is :)

2014. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha úggy tervezték, akkor úgy a jó. :) Azért régen foglalkoztak vele, hogy ha valamit megterveznek, akkor az működjön is még ha sokszor jóval túlterveztek is dolgokat a biztonsság kedvéért.
2014. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én is erre voltam kíváncsi,hogy jó e a bal oldali lemez nélkül,mert szerintem is jobban szellőzik,úgy hűti a menetszél is meg a ventilátor is,köszi a válaszokat :)
2014. jún. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!