Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes alacsonyabb sebességen...

Érdemes alacsonyabb sebességen magasabb fokozatba kapcsolni a fogyasztás csökkentése érdekében?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy 50-ben 3.-ban, 4.-ben és 5.-ben is elmegy az autó, engem csak az érdekelne, hogy fogyasztás tekintetében érdemes-e feljebb kapcsolni? Nem probléma hogy ha "alacsony" sebességen, alacsony fordulatszámon megy az autó?


üdv.



#sebesség #fogyasztás #spórolás #magas fokozat #benzin megtakarítás
2014. jún. 28. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem tesz jót a turbónak,kipufogószelepnek úgyhogy egy 2000 fordulat minimum.
2014. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dörmögő ***** válasza:
86%
Ezt nehézkes így megmondani. Alacsony fordulat sem optimális a fogyasztás szempontjából. Olyan ember tudna érdemlegesen segíteni aki hasonló autóval mászkál, és mutatja neki a pillanatnyi fogyasztást.
2014. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1.4-es f astrával járok.

Óra szerinti 50-nél(ami nálam kb 45) már 5. fokozatban gurulok, de ha gyorsítani kell akkor vissza kapcsolok 4-3-2-be igény szerint. Így a legkevesebb a fogysztásom. Ez hosszútávú mérések eredménye(telitankolós módszer).

DE ez egy x14nz motor, tehát ősblokk 8 szeleppel, turbó meg mindenféle elektronikai kütyü nélkül.

2014. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az arany középút a 4-dik sebesség. Ez a motort sem öli, és a fogyasztás is jó. És ez mindenféle autónál működik.
2014. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mutató alapján válts, hanem halld és érezd, mikor lehet már felkapcsolni.
2014. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt érdemes elolvasni: [link]


Én nem erőltetem a motort, 50-nél 4.-ben, 40-nél, 3.-ban szoktam menni.

2014. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Nem mutató alapján váltok, 50-ben szerintem 4.-ben szoktam már lenni, pusztán kíváncsi voltam hogy rakhatom-e 5.-be. Mármint éppen rakhatom, de azért az sem jó (ha jól vettem ki némelyik hozzászólásból).
2014. jún. 28. 21:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Haver kocsiján van pillanatnyi fogyasztásmérő. 50-nél 4-ben kevesebbet mutatott, mint 50-nél 5-ben. Utóbbi esetben az ideálistól eltérő fordulatszám tartományban dolgozik a motor. Az erőlködés miatt sokkal nagyobb a belső ellenállás, ezzel együtt a fogyasztása, kopása is. Semmi értelme ennek. Én 65-70 alatt nem rakok 5-öst.
2014. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!