Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 2 hónap és meglessz a...

Varga dániel dominik kérdése:

1 2 hónap és meglessz a jogsim Az a kérdésem hogy melyik motort vegyem meg? Yamaha aerox Aprilia Sr5 Malaguti f12 és még az hogy ha fel tuningolom a motort az mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

először ezt: [link]


aztán pedig azt amelyik jobban tetszik

2014. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minek akarsz tuningolni kezdő motorosként egy olyan járgányt, ami gyárilag megy 80 körül? Elég lesz az, hidd el, még 40-nél is nagyon fájdalmas tud lenni egy zakózás.

Ha meg több kell, akkor majd váltasz nagyobb kategóriára, tök fölösleges tízezreket beleölni egy 50-es kismotorba.

2014. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha fel tuningolom a motort az mennyibe kerülne?"


attól függ mennyire akarod feltuningolni. Ha ki vannak szedve a fojtások (általában kipufogóban, szívóoldalon, plusz a variátornál is van, hogy ne váltson fel teljesen), akkor utána 75-80 körül mennek ezek a gépek. Ha el akarsz érni egy olyan 100-as végsebességet, akkor az olyan 50-100 ezer közötti összegből megoldható de szerintem inkább 100 ezer, bár én kb. 10 éve voltam jobban benne ebben. Veszel egy alap 70-es hengerszettet, használtan egy kipufogót, kell rá egy 17-es karburátor (ha ezek nem injektorosak), 100-as végsebességzeh kell egy másik variátor is szerintem. De lehet rá költeni több 100 ezret is, ha ilyen 8 felölmlős polini hengerben, meg polini evo kipufogóban gondolkodsz, persze szokták akkor a kupplungrugókat, meg görgőket is cserélni, meg tolórugót, mert ezek jóvan magasabb fordulatszámra vannak optimalizálva... Persze bármilyen henger meg kipu stb. egymáshoz való kell legyenmost ne menjünk bele hogy működik, de először biztos nem tuningolnám kiszedett fojtásokkal megy az eléggé, ha feltuningolod kalkuláláld bele hogy a fékedk nem biztos hogy olyan jók, bár azthiszem némely robogókon ugyanaz a fék mint a 100.as 125-ös robogónál tehát bírja, de ha perecelsz vagy galibát csinálsz a robogóddal akkor meg tudnak szopatni eléggé, ha kiderül hogy a segésmotorod 120-at megy... úgyhogy én nem javaslom

2014. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vegyél egy Aprilia RS 50-et, azt nem kell tuningolni, megtanulsz rajta váltani, jobb is mint a robogó, és még kicsit feeling-esebb lesz a dolog.
2014. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!