Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire árt az autó motorjána...

Mennyire árt az autó motorjának a chiptuning?

Figyelt kérdés

2014. júl. 6. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Két dologtól függ. Egyik hogy mennyire vannak átírkálva a vezérlőben a gyári paraméterek és hogy a többletteljesítmény mennyire van kihasználva.
2014. júl. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor te nem tanácsolod?Mert nem akarom idő előtt elnyúzni a motort.Nemtom mit tegyek.És hogy mennyi az esély a hibára...
2014. júl. 6. 16:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen autóról van szó?
2014. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Suzuki "libakergető" Altó a becsületes neve. 1.1 63Le. Nem tudom eldönteni hogy megéri-e bele rakatni?Egy igazi városi méregzsákot akarok belőle.De ez a normális kereteken belül.Tehát a motorhoz ez lenne amit komolyabban nyúlnék.A sportlégszűrőt,ültetést és a kipurendszert leszámítva már csak optikára fogom full morcossá tenni :)
2014. júl. 6. 17:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Khhm...boyracer.

Ne nyúlj hozzá mert nem éri meg.

Kívülről meg aztán annyira se.

2014. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha én annyira "boyracer"vagyok akkor neked milyen autód van?Kitalálom Német...Azért még valaki nem boyracer mert nem tehetem meg jelenleg hogy drágább autot vegyek..Szerintem 200 000 ft egy 2004-es Alto-ért nem volt pénz!!!
2014. júl. 6. 17:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát nem német...Hondám van és nem kivik.
2014. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Némettel is lehetsz boyracer, nem azért mondta a válaszoló.

Hanem mert egy olyan autót akarsz versenyautónak feltűnteni, aminek köze nincs hozzá, mert bevársálókocsinak tervezték anyukáknak.


Attól mert "morcossá" teszed, (hogy lehet egy autó morcos? Bal lábbal kelt fel reggel?) senki nem fog tőle megijedni. Senki nem fogja azt mondani, hogy ú, de durva ez a gép. Mindenki ugyanazt az Altot fogja benne látni, ami eddig volt.

Ha nincs pénzed drágább autóra, az nem gond, a gond ott kezdődik, amikor az olcsó kocsit akarja valaki drágábbnak, felsőbbrendűnek mutatni, holott egyáltalán nem az, nem is néz ki úgy, kivéve az ő saját kitalált világában. És ezt mindenki tudja is, ha ránéz az autóra.


A chiptuninggal meg kb semmit nem érsz, mechanikai módosítás nélkül nincs értelme átírni a gyári programot.


Ha az Altoban egyáltalán át lehet, mert nekem úgy rémlik, hogy egy mezei központi befecskendező van rajta.

2014. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem először látom, hogy felraksz az Altoval kapcsolatban ilyen kérdést (gondolom csak Te lehetsz, mivel nem sok Alto tulajdonos töri ilyesmin a fejét), és csak nem sikerül dűlőre jutnod. Amit kigondoltál, hogy sportlégszűrő, chiptuning + kipufogó pont hozzásegít ahhoz, hogy legalább ha dinamikusabban indulsz el már a kerék kipörögjön. Persze nyilván nem gondolom komolyan, hogy alapból nem lehetne kipörgetni, de hidd el, hogy ezekkel ennél a motornál semmire nem fogsz menni.


Esetleg úgy, hogy teljesen lecsupasztod az utasteret, súlycsökkentés, ehhez hozzáprogramoztatod az ECU-t, kipufogó, 100-as benzin :D Igaz így melléd nem nagyon tudnak beülni, de legalább lámpától lámpáig már reggelire megennéd az 1.2-es gépcsodákat. Szóval abszolút felejtős ez a dolog, hidd el, hogy a Suzuki Alto nem egy félelmetes városi virgonc, és amit annak lehetne mondani abba már nem az 1.1-es szívó benzines ketyeg, hanem esetleg egy feltöltött változat, vagy inkább egy 1.3-as Swift motor (legdurvább esetben még az is feltöltve).

2014. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az attol fugg. Konnyen szet lehet barmolni vele egy motort, ugyhogy inkabb nem javasolt.


Szivomotoroknal meg amugy sem sok hatasa van.

2014. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!