Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elméleti. Ki melyiket választaná?

Elméleti. Ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a pénz egyáltalán nem számít.

Ha választani lehetne egy kocsit, mondjuk amit majd használni szeretnél az elkövetkező pár évben.

A két választás lehetőség: Vagy egy villanyautó, pl.: Tesla vagy I8 egyéb hasonló vagy egy hasonló árkategóriás benzin/dízel gépet?

Mint írtam fenntartást, üzemanyag költséget nem nézve, ki mit és miért választaná?:)



2014. júl. 9. 04:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Maserati GT.

Ennél szebb autó szerintem nincs.

2014. júl. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén számomra nagyon taszitóak a hibridek és a kis motorok, mivel imádom az autókat, de a rendes benzineseket. De mostanában nagyon rákattantam a Tesla S-re. Az első és egyetlen autó eddig szerintem, ami megmutatta, hogy tényleg még ha csak villanyautók is lesznek, lesz esély rá, hogy rendes autókkal járjunk. És ráadásul gyönyörű, rendesen taposva is elmegy 300 kilómétert, egyetlen hátránya, hogy 10 óra alatt nem lesz meg Pest-Berlin, az akkuk miatt. De bizom benne, hogy rövidesen megoldják ezt a problémát is.

A BMW I8 hatalmas csalódás számomra, semmit nem mutattak szerintem, pedig évek óta hatalmas felhajtás van körülötte, errefel egy 1.5 turbó-benzin autóról van szó, egy gyenge villanymotorral, ami csak városban birja vonszolni az autót? Autópályán meg csak benzinmotorral megy szinte, 7-8 literes fogyasztás. És nagyon csúnya. Ettől sokkal nagyobb durranás az M550 D szerintem a BMW-nél, ami 7-8 litert eszik pályán, de lehet haladni is vele, és szép, kényelmes, még olcsóbb is.


A kérdésre: mivel átlagember vagyok, inkább egy hasonló kategóriás dizelt választanék, hogy teljes értékű autóm legyen (1000 km útra is elmehetek vele). De ha már lenne egy ilyenem, biztos, hogy kéne egy Tesla S.

2014. júl. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

"A BMW I8 hatalmas csalódás számomra, semmit nem mutattak szerintem, pedig évek óta hatalmas felhajtás van körülötte, errefel egy 1.5 turbó-benzin autóról van szó, egy gyenge villanymotorral, ami csak városban birja vonszolni az autót?"


Ez igy ahogy van komplett hulyeseg, semmit sem tudsz az i8-rol.



Kerdezonek: Nem vennek Teslat mert nincs azon a szinten, amennyiert aruljak. Ha tuleli a ceg, es lesz meg kovetkezo Model S, akkor esetleg eljutnak egy vallalhato szintre.


En egy X5 35d-t vennek, meg egy 911-es Porschet csapatos autonak.

2014. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
"egy hasonló árkategóriás benzin" - azt.
2014. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

"semmit sem tudsz az i8-rol. "


Akkor mutasd meg, mit tett le konkrétan az I8 az asztalra? Egy full-full extrás 750D-nek az áráért? Azért az a 3 literes fogyasztás nem valami nagy csoda, és könnyen megugorhat. Más erénye nincs is az autónak, talán annyi hogy ez lenne a BMW sportautója? :o

2014. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
ha lesz olyan villanyautó ami kilövi magát 2.5-max3s alatt magát 0-100km/h akkor azt mert a gyorsulás a lényeg hang az másodlagos
2014. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Konkretan azt tette le az asztalra, hogy meg hasonlo auto sincs ebben a kategoriaban a piacon.


Aluminiumszerkezetu drive modul + karbonszalas drive modul, osszkerekhajtas (villany hajtja az elso kerekeket, a benzinmotor+villany a hatsokat), 30 kilometeres elektromos hatotav, konnektorrol toltheto hibrid rendszer, 1,5 literes 3 hengeres benzinmotor (320Nm + 231Le), osszteljesitmeny 362 Le, 4,4s 0-100km/h, 250km/h vegsebesseg (lekorlatozva).


Sportautos menetteljesitmenyek, kisautos fogyasztas, adott esetben varosban hasznalva meg nulla.


Mondj meg egy ilyen autot legyszives.

2014. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Tesla S mindenben veri, 0 fogyasztással :))

Karbonszál meg tudod kinek kell..

2014. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A Tesla S meg az i8 ket teljesen kulonbozo kategoriaju auto, semmiben nem lehet oket osszevetni.


Amugy majd probalj meg pl. 600 kilometerre elutazni a Tesla S-szel, aztan ird meg hogyan sikerult. Esetleg a navin meg az ABS-en meg a kliman kivul mas extrat is rendelni bele, peldaul savtarto asszisztenst vagy radaros tempomatot.

2014. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

9-es

Igen, ezt le is irtam, hogy a Tesla S MÉG nem jó ilyen hosszú utakra (igy sávtartó meg ilyenek sem nagyon kellenek bele). De biztos vagyok benne, hogy hamarosan ez is megoldódik, mármint a hatótávolság.

Igen, az I8 képes 600 kilómétert megtenni. Benzinmotorral, 7 literes fogyasztással. A villanymotor kb 100 k De akkor miért adsz ki 40 millát? Hogy egy 1.5-ös turbó-benzinnel "krúzoljak"?

2014. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!