Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet kapni azért, ha...

Mit lehet kapni azért, ha visszavenni akartam egy autót mert gondok voltak az autóval és egy hasonló autó rendszámtáblájával akartam elhozni?

Figyelt kérdés
Kéremszépen hozzáértők írjanak, aki esett már át ilyenen esetleg ügyvéd vagy hasonló hozzáértő személy.

2014. júl. 9. 10:07
 1/7 A kérdező kommentje:
És épp felszerelésnél jöttek a rendőrök és felelősségre vontak minket. Elindult a feljelentés.
2014. júl. 9. 10:08
 2/7 anonim ***** válasza:

"Egyedi azonosító jellel visszaélés"-t követtél el.


347. § (1) Aki

egyedi azonosító jelet eltávolít vagy meghamisít,

olyan dolgot szerez meg, használ fel, vagy olyan dologról rendelkezik, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, vagy amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) E § alkalmazásában egyedi azonosító jel: az olyan dolognak, amelynek a birtoklását vagy rendeltetésszerű használatát jogszabály hatósági engedélyhez köti, a gyártónak vagy a hatóságnak a dolgon, illetve annak alkotórészén alkalmazott, egyedi azonosításra szolgáló jelölése.


Ha első bűnügyed, akkor letöltedőt nem fogsz kapni, sokkal nagyobb az esély felfüggezstett börtönbüntetésre, ha jókedvében van a bíró, akkor pénzbírságra. De abból elég tetmeset fogsz kapni (százezres nagyságrendűt).

Plusz ugye priuszod is keletkezik (ez tuti), tehát ha mostanában akarnál pályázni olyan munkára, ahová tiszta erkölcsi bizonyítványt kérnek, pár évre le kell mondanod róla.

2014. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*felfüggesztett, *tetemeset
2014. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

:D grat nagy ötlet volt...

2014. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Felfüggesztettem van.
2014. júl. 9. 21:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Felfüggesztettel a tarsolyodban nekiálltál rendszámot babrálni? Ne haragudj, de hogy lehetsz ennyire hülye?


Remélem kapsz valami letöltendőt ezért a rendszámosért, mert akkor le kell ülnöd a felfüggesztett büntetésed időtartamát is pluszban.

Sajnos kevés az esély rá, mert a magyar bírók túl enyhék, vélhetően némi közmunka lesz belőle.

2014. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Inkább a jogi tudatlanságom volt az oka ennek az egésznek. 21 éves vagyok igazából.
2014. júl. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!