Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 TDI vagy 1.9 PD TDI a jobb?

1.9 TDI vagy 1.9 PD TDI a jobb?

Figyelt kérdés
Nem vitát szeretnék indítani, hanem a véleményetek érdekel, illetve a tapasztaltaitok. Nagyon gondolkodom a Golf 4 és a Golf 5 között, de nem tudom, hogy melyik motort válasszam... Évi kb 20.000km-ert mennék, amiből autópálya csak évente párszor lenne. Mikre érdemes ezeknél odafigyelni? Mi szól mellette/ellene?

2014. júl. 11. 02:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1.9tdi "igenytelenebb" cserébe gyengébb. Az pd-vel sincs gond, viszont a pd elem drága, ha cserés. Nyugodtan veheted 1.9pd vel. Mindkettő jól tuningolható.
2014. júl. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen távolságra főleg ha rövid utak, vegyél egy 1.6 benzinest, az a legigénytelenebb, dízelnek nem is jó ha keveset, rövid távon megy, alapjáraton.


De ha mindenképpen dízel akkor TDI, megbízhatóbb, olcsóbb a 100 vs 115 lóerőt észre sem fogod venni

2014. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amennyivel kevesebb a lovacska, annyival kisebb a kasztni/könnyebb és sztem kisebb a légellenállás... De amúgy meg vegyesen lenne használva, ha pl melóba megyek, akkor az napi ~80-100km... Nagyon nem tudom, hogy mit vegyek... :(
2014. júl. 11. 18:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Igaz én még gyerek vagyok (14 éves) ,de apum most nem rég cserélte le az autónál az 1.9 sima diesel ről a motort 1.9 TDI -re .. Egy Volkswagen Caddy 2001 es -e van és nagyon jól megy . Ő kocsi szerelő kb. 16 éve ,ha nem több . Engem is kezdtek érdekelni a Golf-ok és pont ezt kérdeztem tőle . Ő azt mondta ,hogy a 4-es mintha kicsivel jobb lenne az 5-nél. Szerintem a TDI a jobb és apukám szerint is .
2014. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1.9 TDI a 110 Lovas. Ha úgy érzed gyenge akkor megchipelteted, meghuzatod a turbot és megy mint a golyó, és ahogy hallottam kinyírhatatlan. A PD elemekkel kicsit óvatosabban kell bánni és nem lehet akármilyen üzemanyaggal tankolni. Ilyenekre gondolok hogy pl feketén szerzett gázolaj stb. Különben tönkre mehet és az drága bizony. Én azt mondom hogy 1.9 TDI 110 LE.
2014. júl. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
1.9 TDI 110LE-ről azt hallottam, hogy abba már kettőstömegű lendkerék van, ami nem túl pénztárcabarát, ha tönkremegy. Mellesleg jelenlegi családi autónknál szerintem minden jobban megy :P [Renault Kangoo 1.2 (Igen, ezerkétszáz köbcentis) ami olyan 60 paci, amikor megy mind a 4 henger. Brutális. :D ] De egy chipre külön gondoltam, tettem is fel olyan kérdést, de nem sok választ kaptam eddig: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__583..
2014. júl. 14. 01:33
 7/13 anonim ***** válasza:
80-100 km-re nyugodtan vedd a TDI-t, legjobb választás. A kettős tömegű lendkerék nem fog naponta szétesni és még mindig olcsóbb mint a PD elemek
2014. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát azért a chippes kérdésedre elég sok választ kaptál. Igazából a motor élettartalmát nem hiszem hogy a chip fogja befolyásolni hanem sokkal inkább a használat és a törödés. Pl Olajcsere.

Kettős tömegű lendkerék meg nem olyan hogy minden héten tönkre megy. Plusz ne vegyél olyat ami hibásnak tűnhet. Inkább szánj rá többet mint rosszat vegyél. Ugyan nem tudom hogy mennyi pénzt szánsz rá de azt tudom hogy az olyanokat sem árulják olcsón amit valaki könyörtelenül hajtott. Amúgy VW Borára vagy Passatra nem gondoltál? Sokkal nagyobb a helykínálata és szerintem ugyanannyi a fenntartási költsége is. Vételárukat nem tudom de nem hiszem hogy sokkal drágábbak lennének a Golfoknál.

2014. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Borába más a váltó áttételezés, és emiatt többet eszik városba... :/ Passat tetszene a sedan, de ami normális, az meg drágább. Kb 1,5 milla a keret. Golf4-est akarok Bora fronttal... :)
2014. júl. 15. 21:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát Bora frontos IV-es Golfot még nem láttam de ha te olyat akarsz gondolom létezik. De erre szerintem van egy olyan megoldás hogy 1 milla körül már szép állapotba lévő 1.9 TDI Golfot kapsz itt van pl egy: [link]

Ami meg marad azt vagy félre rakod vagy megcsináltatod rá belőle a Bora frontot.

Meg ha esetleg kinézel egyet érdemes elmenni egy közeli márkaszervízbe a kinézett autó rendszámával, vagy az egész autóval (ez esetben átnézetni) és visszanézni a szervíztörténetet a KM óra állás miatt.

2014. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!