Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotorra kötelező kötés...

Segédmotorra kötelező kötés online - mi a pontos menete?

Figyelt kérdés

Vettem egy robogót, és szeretnék rá biztosítást kötni. Néztem a netes lehetőségeket, és a mellett döntöttem, hogy a biztosítók oldalán jobban megéri megkötni, mint pl netrisk-en, és hasonló oldalakon.

A kérdésem az lenne, hogy ez hogy működik pontosan? Kitöltöm az adatokat, megkötöm, kiválasztom a fizetés módját (csekkeset szeretnék), és utána mi következik? Postázzák a szerződést, és a csekket a befizetéshez? Vagy mit kell még csinálnom?



2014. júl. 11. 18:37
 1/1 belapus ***** válasza:

A választott biztosító oldalán valószínűleg meglesznek a pontos információk, de nagyjából úgy történik ahogy elképzelted.

- Postán kapsz egy szerződést vagy tervezetet.

- Elolvasod, aláírod a megfelelő helye(ke)n.

- Visszaküldöd.

Lehet, hogy már először is küldik a csekket, lehet, csak a szerződés egy részét kell visszajuttatni.Lehet, a csekket csak a második levélben küldik.Van olyan biztosító ahol mindezt online is lehet intézni: e-mailben kapod a szerződést, kinyomtatod, aláírod, beszkenneled, e-mailben visszaküldöd.A csekket azért nyilván postán küldik.

Nem az első biztosítás az érdekes, hanem a következő évi.Ha meghagyod folyamatosnak, az valószínűleg drágább lesz, mint ha felmondod és újrakötöd, de olcsóbb, mint az előző évi.Föltétel: bonust szereztél és nem malust.Ha mindezt például a Netrisken intézed, ők mindent megcsinálnak helyetted, amennyiben az első megkötésével is őket bíztad meg.Különben magadnak kell utánajárni.

2014. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!