Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla biztonsági öv...

Msebi06 kérdése:

Toyota Corolla biztonsági öv csere?

Figyelt kérdés
Adott egy 2005ös Toyota Corolla. A biztonsági öv szövete szét van menve, és a csatot nem tudom rajta végighúzni, csak nagy szenvedés árán. Utánaérdeklődtem, 25-30e ft között adnak bontóban, ami nekem elég drága. Van egy Peugeot biztonsági övem, arra gondoltam belebarkácsolom, de közbe beugrott hogy a toyotáéba már van patron, ami balesetkor befeszít, szóval emiatt már nem lehet jó. Esetleg ha szétszedem kilehet cserélni a szövetet a peugeotéra, vagy ne is szedjem szét mert nehéz összerakni?

2014. júl. 11. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztonsági öv egy olyan dolog amin nem érdemes spórolni, mivel egy balesetben ezen múlhat hogy a lábadon szállsz ki az autóból vagy a mentős szed fel az aszfaltról. Ha neked a saját életed nem ér 25-30 ezer forintot, akkor ott gond van.
2014. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Automata övet ne szedj szét, mert ha a visszacsévélő rugó már szétszedésnél nem veri ki a szemedet, összerakásnál biztosan nem tudod feltekerni. Nem, akkor sem, ha ügyes vagy és a szomszéd Jóskának van egy tuti tippje. Tehát a szövetcsere kilőve.

Marad tehát a teljes öv cseréje, de az meg bizony ilyen drága, mert "robbanós" az öv (avagy: pirotechnikai övfeszítő van benne). Sajnos más jó megoldás nincs.

2014. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam nincs gond, azért is akarom megcsinálni, hogy be legyek kötve, ha meg nem úgy működik mint egy új az hamar kiderül. Már szétkaptam mind2t, most van más meló, de utána rakom össze, szerintem sikerülni fog, ha minden jól megy a visszahúzó részét szét se kell szedni. Ha nem sikerül akkor jön a bontott.
2014. júl. 12. 09:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült összerakni, olyan mint új korában, a rugós/patronos részéhez hozzá se kellett érnem. Előző kettő, nem tudom szedtetek-e szét már ilyet, ha igen lehet a tiétek másmilyen volt, de simán sikerült megcsinálni, semmi gond nem volt mint amiket fölhoztatok. Érdekesség képen szétszedtem a peugeotét már úgyse tudnám mire használni, és a rugós része se bonyolult. Azért köszi a válaszokat.
2014. júl. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!