Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkezdett világítani a "nincs...

Elkezdett világítani a "nincs olajnyomás" visszajelző lámpa. Kiderult elromlott az olajszivattyu.100km-t mentem vele. Mennyire karosodhatot a motor?

Figyelt kérdés
A szerelo azt mondta nekem h nem karosodott a motor de ki kell cserelni a szivattyut, es teljes olajcsere van. Mire kell figyelnem? Honnan tudom meg h mennyire karosodott? Opel vectra.

#Opel #nincs olajnyomas
2014. júl. 12. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezt ennyire a szíveden viseled miért nem álltál meg akkor mikor felvillant az olajnyomás visszajelző?
2014. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha a szerelő azt mondta.

Bár én 5 km-t sem mentem volna így.

2014. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fűstől és nincs nagyobb hangja az autónak akkor nagy eséllyel kibírta. Ha sérült a hajtókarcsapágy vagy a hidrotőke akkor olyan hangja lenne mint egy varrógépnek, kattogna.
2014. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

De miért mentél vele tovább?

KRESZ-en elmondják, hogy a checkengine, olajnyomás visszajelző lámpa kigyulladásakor minél hamarabb le kell húzódni, és leállítani a motort.

2014. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megalltam mindjart. Az autopalyan voltam, M6, Anglia, legkozelebbi benzinkutnal megalltam, es leellenoriztem az olajszintet. A kutas segitett. Az rendben volt. Ez 46merfoldre volt mar a szerelotol, ahol vettem az autot. Nem tudtam mast csinalni, csak visszavinni. Muszaj volt. Most vettem hasznalt 2003as opel vectra. Igy kb 100km-t mentem vilagito olajnyomas jelzo lampaval.
2014. júl. 12. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Arra a 100 km-re nyugodtan számolhatsz 1000x-es szorzóval motorkopás tekintetében. Ügyes, így kell kétóra alatt 5 évet öregíteni a motoron.
2014. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező valahol megértem ezt a helyzetet amiben voltál. A henger és a dugattyú az nem károsodott mert azt a főtengelyen lévő "sonkák" kenik ahogy forog a főtengely ezek verik fel az olajat a hengerfalra. Mivel olaj volt benne elegendő ezért kenés is volt a hengereknél.


Valamennyi olajnyomást azért produkált az a pumpa tehát a hengerfej azon belül a hidrotőkék is kaptak olajzást és a vezérműtengely is. Ebből az okból kifolyólag a főtengely is. És még az is előfordulhat hogy volt adalék a motorba pl Prolong akkor pláne kibírta.

Elméletileg ha totál elment volna az olajnyomás ott olyan hangok jönnek ki a motorból hogy egyből észreveszed és megállsz.


Egy szerelő meg pláne meghallja ha elszállt pl a hajtókarcsapács, az kattog mint a varrógép. Szerintem rendben van az a motor. Régebben volt egy 320-as BMW-m abba raktam prolongot, egyszerű súrlódáscsökkentő. Nekem megemelkedett picit az alapjáratom és csendesebb lett a motor, kisebb lett a súrlódás az alkatrészek között és a fogyasztás is. Ha nem sajnálod rá a pénzt, jó szolgálatot tehet.

Szurkolok neked hogy minden rendben legyen és tényleg csak egy olajpumpa csere legyen a történet vége :)

2014. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

'Nem tudtam mast csinalni, csak visszavinni.'


Hát igen, ilyen hogy telefon az ma még luxus, inkább menjünk olaj nélkül 100km-t mint hogy telefonáljunk a szervizbe hogy ez a helyzet mi legyen.

Én biztos elhajtanálak az eladó helyében ha ennyire okos voltál mostmár oldd meg te.


A prolong az meg nagyon jó, nálam is van mindig egy üveggel. Ha kifogy az olaj csak beletöltöm és autózom tovább vigan. Benzin helyet is jó, kifogy az üzemanyag töltök bele prolongot. Ha elvágom a kezem autószerelés közben sebtisztitásra is ezt használom.

Sivatagban elfogy a vized arra is megoldás a prolong, szóval bármire. Prolong olyan jó, hogy nagyon jó.

2014. júl. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pénzlehúzó kamutermékáruló, húzzál innen, ez nem a reklám helye.

Az hogy a szánalmas reklámban egy notor terhelés nélkül elmegy két percig olaj nélkül, nem jelent semmit.

Normális terhelésen használva olaj nélkül a vacak löttyöddel is 10-15 perc alatt megadja magát a motor.

2014. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előzőhöz... Teflon van a löttyében, mannol vagy prolong teljesen mindegy. Ilyen esetben tényleg nagyon hatékony.
2017. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!