Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra h gtc, Swift sport vagy...

Astra h gtc, Swift sport vagy Civic sport (ep2)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

autót szeretnék vásárolni a közeljövőben, a keret 1,5 millió körül+ átírás stb...

Kiszemeltjeim a következőek:

Opel Astra h Gtc 1.6

Suzuki Swift Sport

Honda Civic Sport 1.6

Formában talán az opel emelkedik ki, felszereltségben a suzuki a honda pedig mégiscsak egy precíz japán gép a suzuki mellett. A német minőség is kiemelkedő lehet viszont a munkatársaim óva intenek az opelektől és a japánokra esküsznek.

Mi a véleményetek, tapasztalatotok?


Egy kis vizuális segítség, de kérlek benneteket ne erről a 3 kocsiról írjatok véleményt

[link]

[link]

[link]



2014. júl. 13. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen HONDA!

Az Astra is jó autó, és nyilván a turbó miatt jobban is megy mint a Civic, de pont emiatt több benne a rizikó is, pláne használtan. A Civic ahhoz képest, hogy sima 1.6 szívó, nagyon jól megy, ennek ellenére relatíve keveset eszik és minden téren megbízható.

A Suzuki nem is tudom hogy jön ide...

2014. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval. Honda. Hogy miért? Mert Japán. :) Szerintem a Japánok tudnak igazán jó autót csinálni. A H astra is jó és elég szép autó. Szerintem ugyan a japán autó a jó de ezek a GTC astrák nekem jobban bejönnek kinézetre mint a Honda. Legalábbis ez a verzió. Suzuki meg... hát nem tudom. Én nem vennék az biztos.
2014. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De csúnya az a Honda középkonzol, meg a váltó... :(
2014. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hondás vagyok de ez valami ritka ocsmány bellül :/
2014. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ugye ugye :D én mondtam.
2014. aug. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Leszűkült a kör, már csak a Swift és az Astra játszik.

de nem tudok dönteni...

most már Astrából az 1.7 dízel is szóba jött.

[link]

[link]

2014. aug. 9. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Opel dízel motorjai nem épp a megbízhatóság és tartósság szimbólumai. Ha már dízel, akkor VW 1.9 TDI, Mazda 2.0 CD esetleg Peugeot HDi. A KIA Ceed 1.6 CRDi sem rossz, sőt, dízelben a Fiat Multijet sem az (igaz, a Fiat minden másban borzalmas).

Ford és Opel dízelekre elég sokat kell majd költeni, és itt nem a kettős tömegű lendkerékre gondolok (az minden dízelnél cserélendő, jellemzően az óratekergetés miatt előbb, mint gondolnád), hanem a befecskendezőre, turbóra, szivattyúra stb.

Ha használt dízelben gondolkozol, ajánlanám figyelmedbe ezt a cikket, szerintem tanulságos:

[link]


Én a magam részéről nem vennék olyan dízelt, amit nem tudom előtte ki és hogyan használt, nem nyírta-e ki a turbót megállás utáni azonnali leállítással, nem a hipermarketban tankolt-e a leglaja gázolajat...stb.


Amit belinkeltél: 2006-os, tehát most múlt 8 éves. A magasabb vételár, a drágább üzemanyag és a drágább fenntartás miatt nem sokan vesznek dízelt évi 25-30 ezer kilométeres futás alatt, egyszerűen azért, mert nem éri meg, nem térül meg a plusz költségek sora. Valószínűtlennek tartom, hogy ezzel az Astrával tényleg évi 11 ezer km-t mentek volna, ennek az óraállásnak legalább a duplájával számolhatsz. Szó sincs róla, hogy egy mai dízel széthullana 180 vagy 200 ezer km után, de felmerül egy sor költség, amivel jobb ha most kalkulálsz. Igaz, a használt autók 90%-át megtekerik, a benzinest is, csak egy turbódízellel több a szívás ha kezdődnek a bajok, és általában csodák csodájára megvétel után kezdődnek is.


Kicsit terjengősre sikeredett, elnézést. Röviden: nem vagyok egy Suzuki-fan, de a kettő közül a Swift a veszélytelenebb választás. Még akkor is, ha a sport Swift fenntartása jóval magasabb a sima 1.3-as alapmodellnél.

2014. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Swift lett a befutó!

Tökéletes.

2014. aug. 16. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!