Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül a kettőstömegű...

Mennyibe kerül a kettőstömegű lendkerék Golf 4-hez?

Figyelt kérdés
Pontosan milyen célt szolgál? Olvastam, hogy az 1.9 110LE-sbe ilyen van, és időnként cserélni kell. Kb. mennyi az ára, illetve milyen időközönként kell cserélni? Vagy ez gazdától is függ?

2014. júl. 14. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az egyik webáruház 150 ezret ír sachs gyártmányúra, itt ez a legolcsóbb, máshonnan biztos olcsóbban is hozzá lehet jutni, de olcsónak nem mondanám
2014. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja és az ogy milyen időközönként kell cserélni függ a vezetési stílustól, általában az első jele annak hogy kezdi megadni magát, ha leállításkor a szokásosnál egy nagyobbat rázkódik még a motor, mikor megállt.
2014. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálam semmilyen rázkódás nem volt. Sőt műszakilag is minden rendben volt a lendkerékkel, kuplunggal, teljesen jól működött.

Csak félig kinyomott kuplungnál letekert ablaknál hallottam valami halk darálós hangot. Ha jobban benyomtam, vagy felengedtem a kuplungot, elhallgatott.

Nem nagyon foglalkoztam a dologgal, mert más hibajelenséget nem produkált. Aztán szervizben mondták hogy már a széthullás határán volt a lendkerék.

2014. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Juj :S És ha széthullik? :| Akkor gondolom jó hosszú az új alkatrészek listája, nem? :|
2014. júl. 14. 15:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért a szervizben szeretik lehúzni az embert ilyen dolgokkal, megmutatták egyáltalán azt amit kiszedtek belőle?


Ha szét is hullik, maximum trélert kell hívni, vagy elvontatni az autót. A váltóharang ettől nem fog széttörni, a lendkerék maga nem fog elszabadulni mert oda van csavarozva rendesen a főtengelyhez. Ha a többi dolog le is esik róla olyan hű de nagy kárt nem fog okozni, legalább akkor rendesen ki lett használva az élettartama. Maximum az önindítót tudja esetleg kicsit megkondítani, de még azt sem feltétlen.

2014. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amúgy a lendkereket fel is lehet újitani úgy, hogy olyan lesz mint az új, és igy sokkal olcsóbb. Csak addig az autót nem tudod használni, ameddig meg nem csinálják.
2014. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Illetve szokták cserélni hagyományos lendkerékre, ha neked nem ér meg plusz teszem azt 100 ezer forintot hogy vmivel kevésbé rázkodik...
2014. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóval a 110 lovas kevésbé rázkódik? Arra való a kettős tömegű?
2014. júl. 14. 23:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, rezgéseket csillapít a főtengelyen. De ha lecseréled fixre, nem csak téged fog jobban rázni az autó, hanem a motor főtengelyén is nagyobb vibráció ébred, ami hosszú távon nem biztos hogy jót tesz neki.


Tudom, hogy lehet felújítani, az enyémmel is ez történt. Eddig 15.000km-t mentem vele a felújítás óta. Eddig teljesen jó.


"Azért a szervizben szeretik lehúzni az embert ilyen dolgokkal, megmutatták egyáltalán azt amit kiszedtek belőle?"


Elég megbízhatónak tartom a szerelőmet, évek óta hozzá járok. Sokszor nekem kell rászólnom, hogy de, szeretnék gyári alkatrészt, ne akarjon már nekem annyira spórolni! Az a pár ezer forint nekem már nem oszt-nem szoroz...

Egyébként, igen, megmutatta. Az a a darálós, kerregős hang az volt, hogy már a rögzítőcsavarok fejét darálta le. De szerencsére még épp be tudták fogni a leszedéshez.

2014. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fix lendkerékkel pont hogy nem fog nagyobb vibráció ébredni a főtengelyen. Pont ellenkezőleg, ugyanis a keletkező vibrációt az egész hajtáslánc fogja elnyelni, amit eddig a kettőstömegű elnyelt. A főtengely pedig nem fog tudni akkora amplitúdójú vibrációval forogni mint eddig, mert a hajtáslánc picit kisimítja azt.


És pont emiatt a motor jobban fog mocorogni a helyén, az autó kicsit jobban fogja rázni a bódét, mert úgy lett minden megtervezve rajt hogy a kettőstömegűvel működjön összhangban.

De ettől függetlenül működnie kell fix lendkerékkel is rendesen az autónak, annyi hogy a kisgázos alacsonyabb fordulatú haladásnál lehet hogy néha rángatni fog a kocsi...

2014. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!