Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4et szeretnék vásárolni,...

Golf 4et szeretnék vásárolni, de nálam is felmerült a dízel-benzin kérdése. Melyiket ajánlanátok, és miért?

Figyelt kérdés

1.8T 150LE és az 1.9 TDI 90LE között vacilálok legfőképp, de ha mást ajánlotok, azt is szívesen meghallgatom indoklással.

Évente kb. 30.000km-ert mennék az autóval, és szerintem elég sportosan vezetek. 20 éves vagyok. Ezzel járnék munkába is, ami napi 80-100km. Ezen kívül városban és közúton is használnám nagyjából egyenlő arányban. Autópálya csak évente max 5-10x jön szóba...



2014. júl. 15. 02:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Bennem ilyenkor mindig az a két kérdés merül fel, hogy :

-elolvassa amit ír?

-tudja mit ír?


Azért elég nagy különbség van egy 150 lovas benzines és egy 90 lovas dízel között. Mondjuk úgy +66% a benzines javára, ez elég nagy teljesítménykülönbség - még ha csak 150 ló alatti kocsikról van is szó. Kb ég és föld a két autó.


Ha sportosan szeretnél közlekedni, akkor a 90es TDI felejtős, de még a 110-es is. Arra inkább benzinest vegyél, viszont akkor a tankolásnál fogsz sírva fakadni. :D

Ugyanis évi 30 000-res futásnál egy 150 lovas benzinesnél amit sportosan hajtasz havonta eltankolsz 100-105 000 forintot. Bele fog férni a keretbe?

Ugyanez normálisan hajtva egy 90 vagy 110 lovas TDInél havi 60 000Ft-ra fog kijönni.


Ezen első körben gondolkozz el, mert ugye nem kis összegekről van szó. Ha belefér a sportos közlekedés, akkor meg ne vacakolj holmi 150 lóval, VR6-ot neki, ha már lúd legyen kövér. :D


Szerintem egy jó 110lovas TDI jó vétel lenne erre a felhasználásra, ha kihagyod a "sportos"-t az egyenletből.

2014. júl. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
90 pacis is elég nagy előrelépés a mostani családihoz képest.. :D (Renault Kangoo 1.2 60 pacival)
2014. júl. 15. 03:06
 3/23 A kérdező kommentje:
Gondolom a 150LE-s 1.9 PD TDI GTI-t már nem ajánlod, vagy tévedek? Papiron ugyan olyan a gyorsulása, mint az 1.8T-nek.
2014. júl. 15. 03:09
 4/23 A kérdező kommentje:
1.9 TDI 110LE-stől az rémiszt el kicsit, hogy kettőstömegű lendkerék van benne, amiről nem olvastam sok jót :/
2014. júl. 15. 03:11
 5/23 anonim ***** válasza:

Ugye te írkálod ki naponta háromszor ezeket a kettős tömegű lendkerekes kérdéseket?


Leírtam már párszor, de akkor újra. A kettős tömegű lendkerék még mindig olcsóbb mint a PD elemek.

Másrészt azért nem mindegy kinek mi a sportos. Én ha hajtom se eszik 7nél többet a 110 lóerős TDI. De az 1.8T tényleg teljesen más. El kellene gondolkozni, mit jelent neked a sportos. Mert az, hogy lepadlózod párszor a pirosnál nem sportos még:) Fogyasztásban lényegesen többen lenne a benzines. Ráadásul ha alattad lesz egy saját, jó kocsi, akkor nem fogsz megállni az évi 30.000 kmben, tapasztalat:)

2014. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a kérdező csak álmodozik.
2014. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen, én írogatom ki, mert nem szeretnék rosszul dönteni. A családunkba még nem volt dízel autó, így nincs róla semmilyen információnk... Régen egyik ismerősünknek volt 1.4-es Golf4, de azzal elég sok baj volt, és az 1.4-1.6ról hallottam, hogy nem valami jók... Úgy gondolom itt tapasztaltabb emberek tudnak válaszolni, mintha utánanézek egy általános cikknek... Egyik autószerelő ismerősöm azt mondta, hogy mindegy, hogy TDI vagy PD TDI, csak 1.9 legyen...A másik pedig az 1.6 GTD-re esküszik ami pl. a Golf II-ben volt....Úgyhogy egyáltalán nem tudom hogy mi lenne a legjobb... A benzinesről már lemondtam, mert sokat eszik... :/
2014. júl. 15. 21:25
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a kettőstömegű lendkerék tartson vissza a 110 lovas TDi-től, bármilyen kocsin beszarhat bármi, ha tudni akarod az 1.8T-n pl. a turbo, illetve ha hozzá kell nyúlni a hengerfejhez, jó ha tudod hogy az 1.8 T hengerenként nem 2 szelepes, mégcsak nemis négy, hanem 5. Vagyis összese 20 szelep kalimpál neked. Na most gondolom jól elilyesztettelek az 1.8 T-tól... :DD
2014. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én már az 1.9 PD TDI GTI-n gondolkodom most legújabban :D :D Ha már dízel, akkor menjen is. Gyári adat szerint az 1.8T-vel egyforma a gyorsulása. Viszont a fogyasztás kedvezőbb. És egyébként tudtam, hogy 20 szelepes... De nem értek annyira a benzinmotorhoz sem. Nem volt még autóm, sőt nem is autószerelőnek tanultam... VW sem volt még a családban... Így csak mások véleményéből/internetről tudok meríteni információt... Sajnálom, ha hülye kérdéseim vannak :(
2014. júl. 15. 23:41
 10/23 anonim ***** válasza:
de a pdtdi gt-ben Pd elem, változógeometriás turbo, és kettőstömegű lendkerék is van :O... most akkor mi lesz? :DD
2014. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!