Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még mindig a régi Swift a...

Még mindig a régi Swift a legjobb választás?

Figyelt kérdés

200-250 ezer környékén, rövid; maximum 100 kilométeres távokra, olcsó fenntarthatóságú, kis étvágyú, megbízható autónak kezdő jogsisként még mindig a régi Swift a legjobb döntés? Azért már ezek az autók is kinőtték a 'tinédzser kort', 15-20 év elteltével mennyire kell aggódni fáradásos jellegű meghibásodásoktól, mind a motoron belül, mind a futómű és egyéb alkatrészeket tekintve? Mi lehet az, ami miatt már végzetesen elavultnak számíthat?


Ez, vagy esetleg van más választásom is? Esetleg még pár év spórolással jobban járok ha veszek egy 'frissebbet', vagy inkább vezessek, gyűjtsem a tapasztalatot és vágjak bele egy Swiftbe?


2014. júl. 19. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy a korral előrehaladtával a suzukik legnagyobb ellensége a rozsda lett. Bár hozzá kell tennem, mivel nagy példányszámban gyártották őket, meg az áruk is lent van, simán ki lehet fogni jó áron egy rendkívül megkímélt példányt. De az az igazság, hogy könnyen mellé is lehet nyúlni velük.
2014. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig azt mondom, hogy a Swift mellett az F Astra is ott van lehetőségnek, igaz, az még jobban tartja az árát.


Az első válaszolóval maximálisan egyetértek, a Swift-ek legnagyobb ellensége a kor előrehaladtával rozsda lett. 15-20 éves koruk körül bizony elfogy alóluk az anyag, főleg a hátsó futóműnél, a doblemeznél, és a küszöbnél hajlamosak szétrohadni. Apám karosszérialakatos szervizben, és bizony ahogy tapasztalja, egyre több Swift jön szétrohadt aljjal. Motorikusan, mechanikailag bírják az éveket, azzal nem lesz gond.


Kezdő jogsis embernek, olcsó fenntartásra tökéletes választás, ezt nem fogod annyira sajnálni, ha megkarcolod, vagy megnyomod valahol. Ideális tanulóautó. Végzetesen elavult dolog nincs rajta, mi is lenne? Full fapadosak ezek, nincs, ami elromoljon rajta. Csak a karosszéria, ahogy említettem.

2014. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!