Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla 1,4 dizel...

Toyota Corolla 1,4 dizel 330ezer kilometer sok?

Figyelt kérdés

Az lenne a kerdesem hogy mondjuk egy 2006os 1,4es dizel corollaban 330ezer kilometer van de elvileg az palyan lett bele teve.

Erdemes lenne e ilyen autot venni?

Persze tudom allapot fontos de nem sok a km?

Szerintetek mennyit erne egy ilyen auto kb?

Bocsanat hogy nincs ekezet telefonrol irok.

Elore is koszonom a valaszokat!



2014. júl. 21. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább átlagos, évi 30-35 ezer egy dízelnél teljesen normális. Ha meg autópályán tette bele, akkor az annyiból jobb hogy állandó alacsony fordulat, így annyira nem is terhelte a motort.


Érdemes? Igen, ha rendesen szervizelte az előző tulaj.

Nem sok? Nem, mint írtam ez normális, egy Toyota dízel félmillát is el tud menni nagyobb gond nélkül.

Mennyit érne? Állapottól függően 1,4-2 millió körül.

2014. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Heló. Ez sok mindentől függ. Azért a 330ezer nem kevés. Nagyban függ, hogy hol és milyen körülmények között tették azt bele. Ha valóban pályán nem széthajtva (azért az 1,4 kicsi motornak számít, más neki a 330ezer mint egy 2,0nak). Ezen felül az állapot is nagyon fontos. Ha HIDEG indításnál nincs semmi kékes füst, menet közben sincs semmi rendellenes, hang viselkedés, és az ára a futásteljesítménynek megfelelő akkor akár még jó vásár is lehet. A japánok értenek a dízelmotorokhoz.
2014. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vedd meg. Sokkal jobb mint a 200e-s TDI..nekem volt egy Yaris 1.4, 650e körül generáloztattam
2014. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább tedd fel úgy a kérdést magadnak, hogy melyikbe mennél bele szívesebben:

Egy (feltehetően) reális áron árult valós 330 000km-t futott autót választanál, vagy egy ismeretlen előéletűt, amiben csak 180 000km-van, de állapotra semmivel nem jobb, sőt sok esetben rosszabb már ránézésre is.


A számok ne vezessenek meg, a másikban is valszeg ennyi lesz, csak az óra mutat majd mást.


El kell vinni az autót egy tisztességes szervizbe, ott le lehet próbázni az injektorokat, meg lehet lesni a turbót, át lehet nézni a futóművet stb... ha 330 000km-rel jó minden, akkor nyugodtan meg lehet venni.

2014. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Meg olyan kerdesem lenne fenntarthatosagilag milyen ez a dizeles corolla? Alkatreszek meg szervizelesre ertem, hogy dragak e ?

2014. júl. 22. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Vezérlése, ahogy láttam láncos szóval 330nál vagy volt már cserélve vagy nem de nem hiszem, hogy egy nagy összeg lenne. Típushibákat nem ismerek, a kötelező dolgok mint olaj+levegő+üzemanyag+ pollen szűrő folyadékok nem hiszem, hogy drágábbak mint egy másik autóhoz.

Most rákerestem ezek közül talán a legdrágább mindig a gázolajszű jó minőségűt (MANN filter, KNECHT) 8-9E ft ami nem vészes. Ezen kívül az üzemanyag ellátó részei méreg drágák mint minden dízelhez, de ha nem kannás gázolaj van bele tankolva, és megfelelő szűrő van használva, akkor az nem romlik el egyhamar.

2014. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lánchoz nagyon egyszerűen vigyél egy szakit aki meghallja, hogyha gond van vele ha olyan a hangja egyből lehet alkudni. Azt meg hogy mennyi egy láncszett google megmondja.
2014. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!