Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek most már tényleg...

Szerintetek most már tényleg lesz valami az smkp-k rendszámozásából? Ha igen, mi a véleményetek róla? Mi lesz a Simsonokkal, mi a papír nélküli ötvenesekkel és 125/50-esekkel?!

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 21. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az lesz, hogy nem lehet majd kötelező nélkül, és életveszélyes tákolt romokkal motorozni. Nem lehet azonosíthatatlanul átmenni piroson, vagy károkozás után (meghúz valakit) csak úgy felszívódni.

A nagyobb köbcentis ál-50esek majd magoldják, lepapirozzák, kiköhögik az esetleges büntetést. Gondolom lesz valami türelmi idő a 100...125 ccm-es motorok lepapirozásához.

2014. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zebra3328 ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Majd meglátjuk, hogy hogyan valósítják meg.
2014. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Biztosan.

Mert a családi adókedvezménnyel annyi pénz kiesett az államkasszából, hogy pótolni kell valahonnan...

2014. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

az a véleményem róla, hogy ez is csak egy lehúzás lesz megint, nincs ebben semmi jó szándék, csak fizessél be 15-30 ezret állambácsinak...


jól tönkreteszik a kismotorok piacát, mert a tulajdonosok fele azonnal el akarja majd adni a motort, sokkal kevesebbet fog érni az összes 50-es motor, a kis értékű gépek pedig 1 forintot sem fognak érni, mert többe kerül a műszaki, meg a rendszámozás, meg a biztosítás, mint amennyit a motor ér...

2014. júl. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És ezeket majd rendszeresen kell műszaki vizsgára is vinni?

A 70-80ccm-is gépeket meg úgy is át fogják tolni műszakin egy kis borítékk (azonnal 50ccm lesz).

2014. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem kell műszakiztatni is, ha már kap rendszámot, bármilyet is. Az pedig azt jelenti, hogy vissza kell tenni a fojtásokat, illetve ha gyári szám alapján nem smkp a cucc, kell hozzá A1-es jogsi is, és a Simsonok feléhez ez is fog kelleni! De hogy' fogják pl. sokan igazolni, hogy jogosan az övék a kismotor? Mert ehhez sztem nem elég egy adásvételi -illetve csak akkor, ha megvan az összes tulajtól onnantól, hogy kikerült a gyárból.
2014. júl. 23. 09:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Számos országban a segédmotoroknak van rendszáma.
2014. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem max úgy tudják bevezetni, hogy csak az újonnan eladottakra fog ez vonatkozni...


Egy 30 éves motor, amit lehet, hogy már 5x elloptak, a jó isten se tudja megmondani, ki az igazi tulajdonosa...

Mi van ha múlthéten lopott egy motort valaki, ír egy adásvételit a haverjával, aztán besétál az okmányirodába rendszámoztatni a saját nevére, és onnantól hivatalosan is az övé a motor? Később mikor az eredeti tulaj meglátja a motort és rendőrt hív, azt mondja majd neki a rendőr, hogy felejtse el, mert papírok szerint a tolvajé? Na hagyjuk már...


Ezért én azt tartom valószínűnek, hogy ez legfeljebb az újonnan vásároltakra lesz érvényes, ahogy kijönnek a szalonból, hivatalosan névre kerül, rendszámot kap, műszaki vizsgán esik át, és onnantól lehet követni, hogy mikor adják-veszik, mint ahogy a 125 és afölötti gépek esetében.

2014. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja igazolni egy korábbi adásvételivel, hogy övé a motor, az meg is érdemli.


Visszamenőleg rendszámot és műszaki vizsgát mindegykre.

Legalább egyszer és mindenkorra eltűnik a sok életveszélyes, füstölgő rom. Tákolt Simson, széthullófélben lévő Berva, Riga, Babetta... a sok Pistike majd rájön, hogy a közlekedés nem játék.

2014. júl. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az mit igazol? Áruld már el nekem, mert pl az én apriliámon tökéletesen látszik az alváz és motorszám bármilyen megbontás nélkül. Ezek szerint ha leparkolok valahol, és valaki odamegy, elolvassa, ír egy adásvételit a haverjával akkor az én motorom igazoltan az övé? Nekem is van róla adásvételi, akkor már kettőnké a motor? Semmit nem ér az adásvételi, csak egy sajtcetli... Ne röhögtess már ilyenekkel... Esetleg a biztosítás az, ami igazolhatja a tulajdonost.
2014. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!