Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 6 éve vezetek de ezt a holt...

6 éve vezetek de ezt a holt teret még mindig nem bírom megérteni, elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Szóval úgy van beállítva az oldalsó tükör, hogy kb. a 10%-ában látom az autó oldalát.

[link]


Van olyan állapot, hogy a bal tükrömben semmi nem látszik a mellettem lévő sávban a kocsiból, ha kinézek balra az ablakomon ott se, de a hátsó oldal ablakon még is ott az autó. Ha ilyenkor váltanék sávot telibe is találnám.

Ez miatt mindig tekergetni kell a nyakam, mint valami eszetlennek. Egyik ismerősömet se láttam még így vezetni.

Mit csinálok rosszul?


2014. júl. 23. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Normális ember nem halad úgy, hogy bármilyen jármű holtterében legyen, személyautónál ez egyszerűbb, teherautónál, busznál nehezebb, de piros lámpánál se állok be pontosan mögé középre, hanem valamelyik oldalon lógjon ki a kocsim, biztos ami biztos.

2. Nem úgy váltunk sávot hogy index tükör aztán húzzuk ki. A tükröt folyamatosan figyeljük, tudjuk mi folyik mögöttünk, így nem érhet meglepetés. Ha tudom hogy 10 másodperce egy piros autó volt mögöttem, és esetleg előznék, és nem látom a piros autót, se mögöttem sem elöttem, akkor nagy valósznűséggel épp a holtteremben van, és hopp fel is tűnik. Persze nem azt mondom hogy 100%-os ez így, de biztonsággal közlekedek, és nem forgolódok, a két oldalsó tükröt használom, eddig biztonsággal. Persze az autósiskolában nem ezt tantják, ott sokkal megeröltetőbb volt forgolódni, 2 óra után fáradtan szálltam ki, most meg tizen órákat is levezethetek, forgolódásban nem fáradok el

2014. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:

#1


2. rész

Ott az igazság, faterom is erre tanított. Nézzed a tükröt rendszeresen, tudd hogy milyen autók, milyen sofőrrel vannak mögötted. Megjegyzed az autót, nagyon sok dolgot kivédhetsz. A mozgásából tudod hogy mit csinál (siet és cikázik, béna és majdnem nekiment a másiknak, fáradt és szédeleg). E két információ birtokában tudod hogy ki merre mit és miért csinál, tudod hogy kitől mire számíthatsz.


Ha ez esetleg nem segít, mert oké hogy M3 bevető még sűrű forgalomban is figyelhető, de a londoni M25 már kicsit neccesebb a csúcsidőben. Tehát nagy valószínűséggel tudod körülötted az autókat, de van hibalehetőség. Nem átrántani kell a kormányt, hanem lassan oldalazni és nézni a tükrödet. Ezzel még nem tolod le az útról, de megláthatod a tükörben, melléd érhet vagy van ideje rád dudálni és meg van oldva a helyzet forgolódás nélkül.


Én is jártam így, mentem ki a jobb szélsőbe előzni, jobboldalt nagyobb a holttér és nem láttam a Passatot. Kb a 3. sáv vonalánál jártam mikor megláttam hogy van ott valami, úgyhogy nem mentem át.

2014. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy nem csak nekem problémám ez :D

MOndjuk nekem csak 1 éve van jogsim, de jóval régebben kezdtem vezetni, de ez az egy engem is zavar. Egyszer én is majdnem ráhúztam egy mellettem jövőre a kocsit, mert se a tükörben, se az ablakban nem láttam. Nem is értem, hogy hogy tűnhet el a holttérben egy egész autó, de azóta sokkal jobban figyelek.

2014. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ez miatt mindig tekergetni kell a nyakam, mint valami eszetlennek"


Igen, ha egyébként nem vagy képbe, mi történik körülötted, inkább tekergesd a fejet sávváltásnál, minthogy vakargasd a csattanás után a roncs mellett állva...

2014. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!