Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elhagytam a robogóm kulcsát....

Elhagytam a robogóm kulcsát. Nincs esély arra, hogy megtaláljam. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy zárakhoz érző szakember tud hozzá kulcsot csinálni?

Esetleg érdemes nekem zárat rendelnem, és megcsinálnom? Nehéz dolog a zárcsre?

1993-as Aprilia Scarabeo 50cc. Nem tudom, hogy a most kapható zár jó-e ebbe a régi modellbe...


Vagy vigyem szervízbe?

Kb. mennyibe fog ez kerülni?


(Nem loptam a robogót, megvan az adásvételim!)


2014. júl. 27. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, jómagam is rengeteg kulcsot csináltam "olaszból" behozott robikhoz, amikkel persze kulcs nem jött..

Na szóval ki kell szedni a gyújtáskapcsolót (ez gyakran nem megy roncsolás nélkül) és akkor az olasz zárakat kimondottan egyszerű szétszedni, már ha az ember ismeri őket, és kulcsot csinálni. Már nem ezen a területen dolgozom, de ha nem túl nagy gond hogy szegedi a kontakt akkor meg tudom adni privátban.

2014. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szívesen venném a kontakt-ot privátban.

Bár Budapest környéki cím lenne a legjobb, ha nem találok közelebbi megoldást, lehet, hogy hozzá fordulnék.

2014. júl. 27. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Zárszaküzletben érdeklődd meg.
2014. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

és a pótkulcs?

a zárcserével csak egy a bibi...nem tudod nyitni az ülés alját és a "kesztyűtartót"

2014. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keress a közelben egy régi fajta záras üzletet. Nem ilyen Mister Minit és társai, amiket plázákban találsz, hanem kimondott szaküzleteket. Ott ha beviszed a kiépített gyújtáskapcsolót csinálnak hozzá kulcsot.


Én Győrben tudok ilyen helyet, Pannoniához ott szoktam kulcsot csináltatni. Bár ahhoz nem eget rengető dolog, elég türelemmel otthon is meg lehet csinálni.

2014. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pótkulcs .. jó vicc , az nagyon sokszor nincs meg már rég , főleg 21 év után
2014. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Scarabeo-t sokat bontanak Mo-on, keress egyet neten, és kérdezz rá, hogy a zárak megvannak-e. Pár ezer ft-ért minden zárat oda szoktak adni kulcsostól, így már csak ki kell cserélned a saját mocidon ezekre a zárakra, és probléma megoldva.
2014. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Arniss44!


"pótkulcs .. jó vicc , az nagyon sokszor nincs meg már rég , főleg 21 év után"

épp azért kellene csinálni egy másikat mikor az 1. kulcs elveszik...és ha eltűnik a másik is nincs para...

2014. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak egy kulcsot kaptam hozzá + 1-et a dobozhoz. Mindkettő elveszett, mert 1 kulcstartón voltak.

Ebből az esetből megtanultam, hogy pótkulcsot kell csináltatni, de mostmár késő.

A dobozban van a bukóm, ahhoz sem férek hozzá. Bár ha nagyon muszáj, a dobozt fel tudom törni/vágni.

Közben találtam zár-szettett, ami a leírás szerint jó hozzá.

[link]


Azt nem tudom, hogy az ülésnél és a keszyűtartónál hogyan lehet kicserélni. A szervzesek sem biztos, hogy hozzá tudnának férni roncsolás nélkül...

2014. júl. 27. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!