Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fontos az autó bizonyos...

Fontos az autó bizonyos munkakörökhöz? Ha menő menedzser/üzletember akarok lenni kell a drága autó?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, aki ilyen nagymenő ember, annak mindig valami BMW, Porsche, Merci, Audi autója van.


Kell az ilyen szakmákhoz a drága autó?

Ha kiszállok egy octáviából nem fognak szarba sem venni, ha üzletkötő, üzlet vezető, vagyok?



2014. júl. 28. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Felcseréled az ok-okozati viszonyt. Nem attóll eszel valaki ha bmw-ből szállsz ki, hanem ha valaki leszel, lesz bmw-d. (és nem a 800e Ft-os mint a telepi Karesznak, hanem rendes)
2014. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
na azért ez az ok-okozati viszony igen sokszor felcserélődik magától is. bizony elvárják egy komolyabb embertől a luxus autót, ahogyan az sem véletlen, hogy egyes menő multicégek egyenesen kötelezővé tesznek X típust az adott pozícióhoz, és csak azzal járhatsz (ez főleg a németeknél van így). egyszerűen, mert szimbólum.
2014. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

BMW Merci Audi Porsche? A magyar maffiózók járnak ilyenekkel...

Egy igazi üzletember Aston Martinnal Maseratival vagy Lamborghinivel jár.

2014. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
egy német mérnök kb az Aston DB9-eséért dolgozik annyit, mint itthon egy mérnök az 5 éves használt BMW-ért
2014. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Legtöbbször csak kifogás, hogy A8-as kell, mert a tárgyaláson nem lehet mással megjelenni. Mai komoly üzletemberek nem ez alapján döntenek.

Azért kellenek a drága autók, hogy a tulaj érezze a kényelmet, a gyorsaságot, érezze, hogy ezért dolgozott. Meg hogy lássa mindenki, hogy igenis elért valamit.


Mondjuk a maffiának kell a nagy fekete autó, mert sokszor menekülni kell gyorsan, és egy ilyen autó növeli a tekintélyt is.

2014. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kivagyi szemlélet tipikusan káeruópai. Az egyik ismert ruházati cikkeket forgalmazó cégnek van olyan iratlan belső szabálya, hogy aki a felső managementben és a tualjdonosi körben van, legfeljebb Audi A8-al járhat. Ha jobb kocsira vágyik, és van is rá pénze, megteheti, de meg kell válnia a cégben betöltött poziciójától. Valahol nekem szimpatukusabb ez a szemlélet, mint a lázárjánosi "az vagy, amilyen kocsiból kiszállsz" (tudom, kicsit torzítottam az eredeti elszólást) szemlélet.


Az IKEA alapítója, Ingvar Kamprad is egy öreg 244-es Volvóval járt, mert az tetszett neki.

Mark Zuckenberg egy odakint olcsónak számító Acura TSX-el jár.

Steve Ballmer, a Microsoft néhai erős embere egy hibrid Ford Fusionnal jár.


Ezeket az embereket nem azért nem nézik "szarba sem", mert olyan kocsiból szállnak ki, hanem azért, mert letettek már valamit az asztalra. Bármelyiküknek kedve lenne biciklivel menni egy üzleti megbeszélésre, pont ugyanúgy néznének rájuk.


A fentiek szerintem elég menő üzletemberek, menőbbek mint egy hiteles kocsiban feszítő, magát managernek képzelő öltönyös rabszolga...

2014. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál azok inkább már a magamutogató autók, felénk a menedzserek, üzletemberek, vállalkozók inkább új vagy pár éves passat,mondeo,insigna-val járnak. Persze lehet, hogy ők nem akkora nagymenők, mint amilyen te akarsz lenni.
2014. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1-2 van volvo s60/80-al vagy xc60-al
2014. júl. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Beviz Elek ***** válasza:
58%

Akár tetszik akár nem, én üzleti iskolába jártam, ott TANÍTOTTÁK hogy a megjelenés (autó, öltözet, óra, telefon) segít kialakítani az emberről egy képet, ami alapján jobb üzlet köthető.


Igen, minden tanárom komoly tudással rendelkezett és rengeteget tapasztaltak a valóéletben is.


Igen, van aki enélkül is sikeres üzletember lehet, de Cukorhegy megkerülésével hogy kötsz üzletet a FB-kal? Legalábbis komoly üzletet. Ha büdösen, koszosan, összehányt tréninggatyában jelenni meg, akkor is mosolyogva tárgyalnának vele és csillogóra lenne nyalva a valaga.


Szóval ne keverjünk össze a világon 3 ember másik 100 millióval.


Járhatsz Wartburggal, de előtte hozz létre valamit, ami kell az embereknek és nem tudnak megkerülni a beszerzéssel.


Amíg egy olyan tömegterméket képviselsz, amit 10millió másik, addig próbálj megnyerőbb lenni mint a többi és ne Ladával tréninggatyába járj;)

2014. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Bevizelek, csak azért 3, mert nem volt kedvem többet keresni. De biztos van nem 3, nem 33, hanem sokkal több.

Az, hogy az öltönyös rabszolgákat nevelő droidképzőben az öltönyösrabszolga tanáraid mit tanítottak, az csak róluk állít ki bizonyítványt, de attól még nem lesz igaz. Ők is csak ennek a kivagyi szemléletű világ gépezetének apró fogaskerekei.

2014. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!