Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első Autó! Jövő nyár végén...

Első Autó! Jövő nyár végén szeretnék vásárolni egy autót. Akkorra végezni fogok a jogsival is és ez lesz az első kocsim. tudnátok segíteni? Bővebben lent! Értelmes válasz -> zöld!

Figyelt kérdés

Szóval több kritérium is van azért írom itt. Először is az összes francia autó kiesett. Semmiképpen nem fogok francia Autót használni (lehet hogy hülyeség, de az egész országot szívből gyűlölöm szóval ezek az autók kiestek). Lehetőleg ne fogyasszon sokat és az alkatrész ne kerüljön hozzá egy vagyonba. Tudok rá költeni de nem akarom az összes pénzem egy autóba fektetni (talán majd később) kisebb ráfordítás persze szükséges lesz de azért ne egy vagyon legyen ha épp úgy van. Szeretem az Amerikai, Német, Japán autókat. KB 100 000 Ft-om van rá, esetleg 150. Jöhetnek az ajánlatok!

UI.: A használt max távolság általam legfeljebb 400 km egyszerre


2014. júl. 29. 08:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
szórozd meg 4-el és akkor esetleg találsz olyat amivel nem kell gyakran szerelőhöz járnod. 100ezerből egy normális biciklit sem lehet venni.
2014. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Beviz Elek ***** válasza:

Ki ad el 100ért olyan autót amire nem kell költeni, csak járni vele?

Ha lenne egy autóm, amire nem kell költeni mert jó állapotú, viszont nincs rá szükségem, de nem venné meg senki 100 fölött, akkor elajándékoznám a családban, nem eladnám.

Na de ilyen autó nincs....


Az átírás összege az évjárattól és a teljesítménytől függ. Nekem 80 volt kb mindennel együtt.

-eredetvizsga

-új forgalmi

-átírási illeték

-ha nem akarsz hetekig rohangálni miatta, akkor 5000ft és 1 nap alatt lerendezik


Erre még rájön a biztosítás, aminek az első negyedévére kb 2 hét múlva meg is jön a csekk. Én bp melletti fiatal srácként 100 pacira fizettem az első évben 120ezret. Az 30/negyedév.


Tehát átírsz egy autót, amiben kicsi motor van, kb 70e (1.6ra 80 volt), legyen a biztosításod csak 25 emiatt negyedévente.

Vettél egy roncsot (100ért azt kapsz), átirattad 95ért, és gondolom kezdheted a szereléssel és viheted műszakira. Mert tuti nem lesz sok rajta....


Ha mákod van, addig valaki feltalálja a teleportálást és értéktelenek lesznek az autók. Ha nincs mákod, gyűjts legalább 300-400at

2014. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Szeretem az Amerikai, Német, Japán autókat.

KB 100 000 Ft-om van rá

kisebb ráfordítás persze szükséges lesz de azért ne egy vagyon legyen



Szerinted van ilyen?

2014. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem kell szerelőhöz vinni, mert azért egy olajcsere, vezérműszíjcsere nem árt vásárlás után.


Ha japán, akkor vegyél egy swiftet, de még azt sem kapsz 100.000.-ért normálisat.


Az átírás valóban 50 körül van + biztosítás (régi swiftre).


Vagy trabit ladát, de akkor nem árt, ha értesz is kicsit a szereléshez...

2014. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Vegyél egy robogót, ennyi pénzből már kapsz megbízhatót és marad pénzed tankolni is, nem csak az udvarban áll, mert nincs pénzed megcsináltatni, vagy nincs pénz a 8-10 literes fogyasztásához. Autót meg akkor vegyél, ha lesz miből.
2014. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 szántóvető ***** válasza:

11-nek igaza van.gyűjtds a pénzed,a jövő nyár messze van még.

[link]

2014. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"olyan autót ami "tegyük fel" teljesen ép, érvényes a műszakija és nem kell szerelőhöz vinni? "


100ezerért ilyen autó nincs. Ez biztos.

Ha nem azonnal, akkor egy hónap múlva kell költened rá majd ugyanennyit.

Eleve használtautónál folyadékok és vezérlés cseréje 30-50e között. Ezt pedig a saját érdeked megcsináltatni. Családban volt aki sajnálta rá a pénzt, fél év múlva a 400 ezer forintos autóban keletkezett 150 ezres kár vezérműszíj szakadás miatt.

2014. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt írom, de 100-150-ért vegyél inkább egy középkategóriás biciklit!


Ha tegyük fel, ennyiért kapsz egy öreg autót, mi van akkor ha valami komolyabb szervizt igényel? Évekig gyűjtesz rá, addig meg áll az utcán?

Ha teletankolod, máris jelentős százalékban növeled az autód értékét, ami azért egy kicsit vicces, szerintem.


Nekem is csak egy Opelem van, tehát még csak nem is valami nagy prémium autó, de gy darab fényszóró (igaz hogy kanyarkövető bixenon) jóval többe kerül hozzá, mint amennyiért te komplett autót szándékozol venni.


Ennyié marad max egy öreg Lada vagy valami hasonló. A Ladákkal sincs semmi bajom. Sőt az Opel mellett van egy példányom nekem is. De arra azért ne számíts, hogy csak tankolod és mész.

Arról nem is beszélve, hogy ebben végigücsörögni 400km-t nem lesz valami kényelmes, a biztonság meg gyakorlatilag nulla.


Szóval én lebeszélnélek a vételről. Gyűjts hozzá még egy kicsit. 200-300e-ből már el lehet gondolkozni a vételen, de akkor is még csak a legalja, legolcsóbb autónak nevezhető kategória jöhet szóba.

2014. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nagyon jól gondold át! Mindenki csak a jó szándékot írta...Olcsó húsnak, híg a leve!
2014. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Erre még rájön a biztosítás, aminek az első negyedévére kb 2 hét múlva meg is jön a csekk. Én bp melletti fiatal srácként 100 pacira fizettem az első évben 120ezret. Az 30/negyedév."


Azt a q...! Az nem semmi! Nem tudom milyen autód van. Nekem is 101 lóerős az autóm, amit elsőként vettem. Bp-i vagyok, viszonylag fiatal (28) srác. Nem is volt öreg a kocsi, mikor vettem, 7 éves. És így fizettem baleseti adóval mindennel együtt a kötelező biztosítással 30eFt-ot ÉVENTE A00-s tehát nulla bónusz fokozattal.

2014. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!