Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vezessem a robogót,...

Hogyan vezessem a robogót, hogy keveset fogyasszon?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Van egy 95-ös Jamaha Jog (50ccm) robogóm. Nagyon szeretem, és olyan 3 liter körül fogyaszt. Az elég jó egy kocsihoz képest. De úgy hallottam, hogy ezek az 50-es robogók, akár 2-vel is beérik. Hogyan vezessem, milyen sebességen, milyen fordulaton, hogy keveset fogyasszon? Köszi!

2014. júl. 30. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél alacsonyabb fordulaton. Kerüld az agresszív gyorsítást.
2014. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Jog szerintem nem fog kevesebbet fogyasztani. Kicsi kerék, kevés a végsebesség. Ahhoz menj 50-el, viszonylag nagy fordulaton jár a motor, ott pedig kéri a benzint.

Hacsak nem fogsz lassabban menni vele (35-40km/h), nem tudsz jobb fogyasztást elérni vele.


Nekem régen egy Yamaha Mintem volt, az is bekapott 3,5 litert. Utána vettem egy Piaggio Zipet, kicsit nagyobb termetű, sokkal nagyobb volt a végsebessége, de egy literrel kevesebbet evett.


Vagy vegyél egy 4 üteműt, azok beérik kb 1,5 literrel is.

2014. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Jog nem azért nem fogyaszt keveset (valójában igenis keveset eszik jó pár társához képest), mert kicsi a kereke és kevés a végsebesség, hanem azért, mert 2 ütemű.


3 literes fogyasztás nagyon is jó 2T-hez képest. A gyári adat picit kevesebb, de azt 30km/h-ás sebességnél nézik, szóval...

Ha ennél kisebb fogyasztást akarsz, akkor szállj át egy 4T-re. nekem még nem volt, de az kb. 2 litert eszik (legalábbis ezt csiripelik a madarak).


"De úgy hallottam, hogy ezek az 50-es robogók, akár 2-vel is beérik."

Igen, igen, sőt én már olvastam olyan mesét is fórumon, hogy még több benzin lett a tankban...na hagyjuk már.

3 liter nagyon jó 2T-től, de még a 4 se rossz, mert pl. a Gilera Runner 5 körül eszik, jó igaz az jobban halad.


Nekem is van egy régebbi Jogom és annak az utazója 50km/h körül mozog (érzésem szerint).


Végül egy-két jó tanács:

[link]

Pár decivel több marad egy-egy tankolásnál.

2014. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettetek! Mostmár úgy gondolom, hogy ahhoz képest, hogy 100kg 180cm vagyok, akkor talán nem is olyan rossz az a 3l. Köszi mégegyszer.
2014. júl. 31. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:
ahhoz képest egyátalán nem rossz, de kisérletezgethetsz 30-40 kph közötti haladással, hátha kevesebb lesz.
2014. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!