Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1.4-ről vélemények?

Honda Civic 1.4-ről vélemények?

Figyelt kérdés

A 2000-2005-ig gyártott változatokat nézegetem már egy ideje. Mi a véleményetek róluk? Jó kocsik ezek, vagy már nem olyanok, mint a régi Civic-ek?

Az 1.4-es motor elég bele? Abból nagyobb a választék, de azért akad 1.6-ossal is.



2014. júl. 30. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell az autó, de én 1.4 -nél nagyobbat vennék. Azt hiszem volt 1.5 is, de valóban, az 1.6 a legjobb, de nem VTI, mert az felesleges, kivéve ha pályanapozni is akarsz. Ha meg csak szimplán A-ból B-be használatra kell akkor elég az 1.4 is. Amúgy jó autók, nincs velük sok gond, csak ne egy lestrapált "hülyegyerek" autót vegyél.
2014. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy sportos vezetésről híres alkat, szóval nem versenyezni akarok vele. Szerintem mindent elmond rólam, hogy az 5 ajtós kivitelt keresem, a praktikum miatt. :)

Az 1.4-est pont azért nézegetem, mert azt talán nem hajtották annyira, mint az 1.6-ost, abban gondolom már van elég erő ahhoz, hogy valaki elhiggye magáról, hogy versenyautóban ül.

2014. júl. 30. 17:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Néztem egyébként, hogy a váltó ezekben fent van a műszerfalon, érdekes egy megoldás. Olyan, mint egy kisbusz. Ettől nincs hátránya magának a váltószerkezetnek, ugye? Úgy értem, a kialakításból eredően nincs valami típushibája?
2014. júl. 30. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nincs is típushibája. A váltóval sincs semmi baj. Érzetre sem különbözik egy "hagyományos" váltótól. Megbízható és tágas is. Szerintem jó választás.
2014. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feleségem unokatesója használt egy 2002-es 1.4-es busz civic-et 5 ajtóst, Ő nagyon szerette. Olcsó volt fenntartani, szinte csak városban használta és 6 liter alatt evett, ráadásul hatalmas volt belülről. A váltóval meg nem kell törődni, nekem is furcsa volt, de mentem vele egy kört és teljesen természetes volt odanyúlni.

Mondjuk kívülről az 5 ajtós nem egy szép autó, de praktikus. Ha szépet szeretnél akkor a 3 ajtós sport típust keresd.

2014. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1.7-es cdti-m volt, 2004-es. 208000km-el vettem, csak a csomagtartó miatt nem tartottam meg hosszú évekig. Azután kombira váltottam. Maga az autó egy jól összerakott, kiváló minőségű járgány, másnak is tudom ajánlani. Szerintem ekkora kasztniba napi használatra elég az 1.4-es 90 lovas motor, nem lesz egy versenyautó, de legalább jól fog fogyasztani. Ha ügyes vagy, 6-7 literrel megúszod.
2014. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!