Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Oktatóm autójába miért kellett...

Oktatóm autójába miért kellett nagyon nagy erőkifejtés a kuplung lenyomásához?

Figyelt kérdés
Oktatóm autója egy benzines opel astra volt (elég komoly és újfajta volt) s mikor nyomtam a kuplungot és vártam vele kb 15másodpercet már rendesen kezdett zsibbadni a lábam olyan erővel kellett lenyomva tartani. Most van egy seat ibizám (dízel) de a kuplung lenyomásához ugyanakkora erőkifejtés szükséges mint bármelyik másik pedál lenyomásához. Van valami köze ennek ahoz hogy benzines vagy dízel egy autó? Vagy semmi?
2014. aug. 1. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már a végét járja az oktató autójában a kuplungtárcsa. Nem fejtem ki hogy mi az oka, de ez a jelenség az esetek legtöbbjében erre utal.
2014. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha a kuplungtárcsa a végét járja akkor sokkal nehezebb lenyomni?
2014. aug. 1. 20:56
 3/8 kata kata ***** válasza:
Valószínűleg neki bowdenes kuplungja+erősebb szerkezete,míg neked hidraulikus kuplungod van,ami kevesebb erőt igényel.
2014. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az is előfordulhat, hogy a sűrű elkopás miatt valamilyen olcsó utángyártott kuplungszettet szereltek be és ezek némelyike baromi kemény szokott lenni.
2014. aug. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a bowdenes kuplung hihető, nemhiszem hogy hagyta volna elkopni a kuplungot mert elég igényes volt az oktatóm s ilyet nem hagyott volna, látott a kocsiján egy nagyon enyhe karcot és végigsimította s szomorú fejet vágott :DD
2014. aug. 2. 00:28
 6/8 A kérdező kommentje:
meg azt sem hogy valami gagyit tett volna a helyére, 7 gurigáért vette a kocsiját
2014. aug. 2. 01:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Tuti nem bowdenes akkor. Lehet hogy gyárilag ilyen a tipus, nem volt szerencsém újabb Astrához, úgyhogy nem tudom.
2014. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
látom hogy régi kérdés, de: Szerintem inkább az okozta a különbséget hogy át van alakitva oktató autóra és mindkét oldalon van 3 pedál. valoszinű ez az átalakitás okozza a különbséget..
2015. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!