Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-t motornak a kipufogókönyöké...

2-t motornak a kipufogókönyökét hogyan tudnám lánggal úgy meghajlítani hogy ne törjön el a könyök vagy horpadjon be?

Figyelt kérdés
kicsi át szeretném alakítani a kipufogórendszert csak félek hogy kárt okozok a könyökcsőben.. a válaszokat előre is köszönöm!
2014. aug. 4. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egykori TSZ gépműhelyében a hasonló csöveket úgy szoktuk hajlítani, hogy homokkal betömjük és a végeit fadugóval lezárjuk. De légy óvatos, mert ha csak egy kicsit is nedves a homok, akkor a keletkező gőz kilőheti a fadugót.
2014. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kipufogó nem véletlen van úgy! Ha belepiszkálsz, akkor lehet, hogy csökkenni fog a motor teljesítménye.
2014. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azzal tisztában vagyok, nem akarom nagyon meghajlítani csak egy kicsit
2014. aug. 4. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Házilag sehogyan.
2014. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
speckó műhelyem van csak még ilyet nem csináltam
2014. aug. 4. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Csőhajlító nélkül nem fog menni.
2014. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Felmelegítve homokkal töltve esetleg egy 2ts autós olaj emelő felhasználásával és pár kacat össze hegesztésével tudsz csinálni akár egy amatőr csőhajlítót.
2014. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy megmutatod a problémád egy víz gáz szerelőnek nekik van profilos csőhajlítőjuk..
2014. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem rogyhat össze, akkor homokkal feltöltés + lánggal melegítés - én egyszer próbáltam egy hosszabb csőszakasszal, de dugózni nem sikerült, úgyhogy összekalapáltam és utána összehegesztettem a végeit... :D


(Aztán hajlítás után a kívánt hosszra levágtam, homokot kiöntöttem értelemszerűen.)


Egyébként ha krómos a könyök, akkor a melegítéstől meg a hajtogatástól a króm le fog jönni.

2014. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!