Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autómat szeretném megvenn...

Első autómat szeretném megvenni. és Egy VOLKSWAGEN POLO V 1.6 105 CR TDI Highline autót néztem ki. mi a véleményetek, érdemes venni?

Figyelt kérdés
nagyon tetszik. viszont vannak sokan akik le akarnak róla beszélni...és sajnos engem ez elbizonytalanított. mondjuk tudom hogy autókon veszekedni olyan mint a focin. mindenkinek más jön be és mindig lesz olyan aki leszólja azt ami neked tetszik. de vannak olyan indokok amik tényleg elbizonytalanítanak...pl amikor azt mondják hogy a Volkswagen csak régen volt jó autó, az újak már nem megbízhatóak! bár azt is mondták hogy ez mondjuk minden új autóra nagy részt igaz, mert tele vannak elektronikával ami könnyen meghibásodik és még drága is javíttatni. a másik meg mikor azt olvastam Polo tulajdonostól hogy amikor nem használta egy hétig utána bele ült és nem indult be neki, a szervizbe meg azt mondták neki ezeknél gyakori az ilyen! meg azt is hallottam hogy hosszú távú közlekedéshez se alkalmasak. a másik meg hogy gyengék a futóművek +vékony féltengely ami hamar eltörik. szóval szerintetek se érdemes venni új polot? olyanok szóljanak hozzá ELSŐSORBAN légyszíves akiknek van tapasztalatuk róla,maguknak is polojuk van, vagy tényleg értenek a kocsikhoz! ne csak aki innen onnan hall róla ezt azt, mert annyira én is vagyok! :D de szívesen elolvasok minden választ:)(21L)
2014. aug. 6. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Dízelt akkor vegyél ha viszonylag sokat mész vele, mert egyrészt a dízelnek van egy felára ami elég soká jön be, másrészt ha valami elromlana benne akkor drágább javítani, és a költséget nem biztos hogy az üzemanyagon megspórolod.

Katalógusban jól néz ki a 4 literes fogyasztás, de 5 alá max országúton fogod tudni levinni, másrészt annyi spéci alkatrész van benne hogy mind egy-egy drágán javítható hibalehetőség.


Maga a Polo nem egy rossz autó amúgy, de ha főleg városi használatra kell akkor inkább egy nem TSI benzinest vegyél.

2014. aug. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

sok hülyeséggel teletömték a fejed.

Vannak kifejezetten polo, VW fórumok. Ott érdeklődj. Itt válaszolóból 9 csak japánt ajánl....

2014. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Új polo tudtommal nincs 1.6 cr tdi 105 lovas motorral, legalábbis konfigurátor szerint, bár ez az új polo, régebbibe lehet volt ilyen. Én inkább vennék a helyedbe benzinest. De ilyen árba már megnézheted esetleg az alfa romeo mito-t is az is jó kis sportos, csajos autó.
2014. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Mk5-ös Polot gyártották 105-ös CR motorral,hogy melyik piacra azt passzolom :D


" hosszú távú közlekedéshez se alkalmasak"

Kis autóval én sem indulnék neki egy Rotterdamnak. El lehet vele menni, de én nem szeretnék. Akkor most nem alkalmas? :D


" gyengék a futóművek"

Nem kell ész nélkül nyomni a jó magyar utakon, mert nem szántóföldre találták azt ki.


"vékony féltengely ami hamar eltörik"

Olyan féltengelyről még nem hallottam, ami normális használatnál eltört volna, bár nem kizárt, hogy előfordult egyszer, valakinek a valakijének a valakijével.


Veszel egy fiatal, átvizsgált, megbízható előéletű Polot vagy egy újat és akkor öröm-bódottá. Nincs azokkal több baj, mint akármelyik másik autóval. Egy ismerősömnek a 12 éves poloján már jönnek elő apróbb, leginkább elektromos gondok, de az teljesen más autó.


Viszont, ha nem lesz magas az évi futásteljesítményed, akkor felesleges dízelt venned - ahogy már írták.


Ha ez tetszik hajrá.

2014. aug. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a TSI-re szavazok.

Jó autók ezek, nem kell elhinni a maszlagot!

A volt osztálytársam egy 2002-es fapados Poloval bejárta Európát. Most is ezt tervezi a 2013-as dízel Polojával. Édesapám fél éve vette át az új Passatját, keresve se találsz rajta semmilyen hibát, pl. illesztési hézagot, ilyesmit. Én pedig 2004 óta tolom egy 2.5-ös V6 Passatnak, a kopó alkatrészeken kívül még semmi nem volt rajta kicserélve. Önhibámból egyszer megsérült a klímacső, és elment a gáz, ennyi a hibalista.(kop-kop)

Szóval bátran megveheted. De azért egy benzinessel jobban járnál szerintem.

2014. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 2.5 V6 TDI-nél valamikor 2002-3 körül volt technológia váltás, a későbbiek már problémamentesek.
2014. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!