Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan indítsak Jawa Babetta-t...

Hogyan indítsak Jawa Babetta-t 7 év állás után?

Figyelt kérdés
Sikerült hozzájutnom egy 210-es Babettához, minimális összegért. A motor csak ma délután érkezik hozzám, így konkrét hibáról nem tudok beszámolni. Keveset futott, szép gyári állapotban van, azonban 7 egész évet állt egy tárolóban. Tehát az lenne a kérdésem, hogy mit vásároljak, mielőtt megérkezik, indítási próbálkozások előtt mit csináljak vele? Továbbá, hogy milyen arányú keveréket "eszik"? Nézzétek teljesen hülyének, mert nem volt még Babetta-m.

2014. aug. 8. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne vegyél semmit.

Esélyes, hogy a tüzelőanyag ellátó rendszert át kell pucolnod. A tankból az esetleg benne lévő öreg benzint kiönteni. Az esetleges lerakódásokat, koszt ki kell mosni belőle. Ez a későbbi üzembiztosság szempontjából is nagyon fontos, sok bosszúságtól kíméled meg magadat.

A benzincsapot is érdemes szétszedni, kipucolni. Benzincsőbe szűrőt építeni (motoros boltban lehet kapni). Karburátort szétszedni, a trutymót kipucolni, fúvókákat, tűszelepet, járatokat, stb. alaposan megtakarítani.

Utána indítási kisérlet.

Én egy tizenéve udvar sarkában árválkodó 207-est támasztottam fel. A dugattyút kalapáccsal kellett kiütni a hengerből, úgy össze volt rohadva :-O

Aztán a hengert megfúrattam+új dugattyú bele, majd a fentieket végigjátszottam, az elég is volt neki. Szépen ketyeg azóta is. Jó kis motor, bármennyire is lenézett gép.

2014. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

...ja és a keverési arány 1:33

azaz 1,5dl 2t olaj, 5l benzin.

2014. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyit állt, akkor a legegyszerűbb ha leveszed a légszűrőházat légszűrőstől, teljes gázt húzol és fújsz be neki féktisztítót. Ezután ha elkezded tekerni és pöffen párat, akkor kezdhetsz örülni, mert egy karburátor és tank tisztítás, na meg a blokkban egy olajcsere után működni fog a gép. A bovdeneket, a láncokat megolajozod, a gumit felfújod és mehet. Amire még számítani lehet, hogy az elöregedett szimeringeket cserélni kell, mert fals levegőt fog szívni a motor.
2014. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"és fújsz be neki féktisztítót"


Ha nincs féktisztítód az is jó ha egy fecskendőnyi benzint bespriccelsz.

2014. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha átvettem a motort, és megcsináltam amiket írtatok jelzek, hogy mi a helyzet!
2014. aug. 8. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!