Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha azt akarom, hogy a lada...

Ricsi13 kérdése:

Ha azt akarom, hogy a lada 2107-esnek nagyon nagy hangja legsen, olyan mint a rallysoknak, akkor elég egy nagy sport kipufogót venni? (Jelenleg csak a hangjával foglalkozok)

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy sportlevegoszuru sem artana... :).
2014. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem elég. A nagy kipufogótól (elég a 40-es, gyári motorra nagyobb nem kell) lesz neki jókora csőhangja (ehhez 1 dobos kipufogó kell, attól az igazi), de más nem. Nem fog gázadásnál-gázelvételnél eléggé hörögni. Ahhoz kell a direktszűrő is, attól jobban szól. De minek foglalkozni csak a hangjával? Lehet ott erőre is gyúrni, ami mellett a hangja is megjön. Úgy már jobban megéri.
2014. aug. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem elég. És egy széria motorhoz 50-nél nagyobb cső felesleges. A nagyobbtól csak rosszabb lesz. Igazából a gyári negyvenes is elég rá. A sportlégszűrőtől sem lesz neked akkora változás a hangjában. A motor erejétől már annál inkább. Nem mindegy, hogy 70 vagy 120-140, netán több lóerő "órdít". A versenyautókon a hangot pedig a két weber karburátor eléggé viszi.:)
2014. aug. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És hogy lehetne több lóerőt csinalni bele viszonylag OLCSÓN?

mert én csak elég drága dolgokról tudok

2014. aug. 11. 09:06
 5/13 anonim ***** válasza:
nagy hangot tudsz csinálni, de az nem lesz olyan mint a ralysoké, ahogy már mondták, ott másak a vezérműtengelyek, szívósor meg a karburátotok ezek adják a hang legjobb részét. Olcsó tuning nincsen szerintem, Mind gépműhelymunkát igényel, legyen az kompressziónövelés, felfúrás, "zsugor-motor" készítése, vagy a főelemek kikönnyítése, kiegyensúlyozása, vezérműtengely profilok átalakítása stb stb, és akkor el kell látni megfelelő mennyiségű üzemanyag keverékkel is, és tudtommal a komoly karburátotok sem olcsóak...
2014. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,

de engem most komolyan csak a nagy hang érdekel jelengeg ugyhogy hiaba irtatok hogy nen lesz olyan auto mint a rallysoknak,nem is akarom csak a hangját,jelengeg

2014. aug. 11. 10:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Csakhogy közel sem lesz olyan hangja. Az meg elég szánalmas ha órdít a kipufogó, de a kocsi meg nem halad. Mert egy széria lada nemigen repeszt. Szerintem hagyd ezt a hangos kipufogó témát mert csak szar lesz, jó semmiképp. Amiket hallasz rallykon általában Proexek, vagy mondjuk Jano rendszerek. Ezeket eleve az adott motorhoz készítik hangolják. Azért szólnak olyan szépen. A széria ladádon nem szólnának úgy.
2014. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Középsődobot kiszeded,ráhegesztesz egy koppányt,és olyan hangja lesz hogy még...xD
2014. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pár szöget beleversz, vagy leveszed a hátsó dobot.
2014. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mondtam,hogy ne mondd hogy szar lesz hogy ha csak a hangja nagy mert nem erdekel!!!!!

az utolso kettőnek főleg köszönöm :)

2014. aug. 11. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!